Zamknij
REKLAMA
20:49, 31.01.2021
Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był inny niż poprzednie. Ze względu na epidemię nie odbyły się koncerty połączone z licytacjami orkiestrowych gadżetów i wydarzenia sportowe. Jedno co pozostało niezmienne to hojność mieszkańców. Wolontariusze z gąbińskiego sztabu od samego rana kwestowali na ulicach Gąbina. Udało się uzbierać ponad 18 tysięcy złotych. 
20:18, 31.01.2021
Zakończyła się zbiórka prowadzona w ramach 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z gąbińskiego sztabu od samego rana kwestowali nie zważając na niską temperaturę. Hojne serca mieszkańców wynagradzały trudy kwestowania. Ostateczny wynik jest bardzo dobry. Mimo epidemii wynik daje powody do radości. 
10:48, 29.01.2021
W najbliższą niedzielę po raz 29 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.. Tegoroczny finał będzie inny niż wszystkie przez pandemię koronawirusa. Zbiórka odbędzie się tak jak zawsze. Nie odbędą się koncerty i inne wydarzenia związane z finałem. Wszystkie licytacje zostały przeniesione do Internetu. Tak też jest w Gąbinie. Gąbiński sztab WOŚP przygotował licytacje na portalu allegro.pl. Przedmioty przekazało wielu darczyńców. 
08:39, 26.01.2021
Już 31 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas 29 finału zbierane będą pieniądze dla dziecięcych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W Gąbinie jak co roku działa sztab z całą armią wolontariuszy. W tym roku organizacja pracy sztabu jest utrudniona ze względu na pandemię. Stąd też wystosowano apel do lokalnych lokali gastronomicznych o wsparcie wolontariuszy ciepłym napojem na wynos. 
08:49, 18.12.2020
Już 31 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach 29 finału. Nie inaczej będzie w Gąbinie. Orkiestrowy sztab już działa i cały czas przygotowuje się do wielkiej zbiórki. Nadchodzący finał poświęcony będzie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy. Już dziś można wesprzeć Wielką Orkiestrę przekazując różne przedmioty na licytację, która odbędzie się w dniu finału.
14:37, 13.01.2020
28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. W Mieście i Gminie Gąbin odbył się szereg różnorodnych wydarzeń. Były turnieje sportowe, zdjęcia z wielbłądem i widowiskowy koncert w sali OSP Gąbin. Dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy i hojności ofiarodawców ustanowiono nowy rekord dotychczasowych zbiórek dla WOŚP. Zebrano prawie 21 tysięcy złotych.
14:13, 13.01.2020
Edmee Mommeja, która wykupiła wielbłąda z francuskiego cyrku i podróżuje z nim przez świat zatrzymała się w Gąbinie. Otwartość obywatelki Francji i osób, które opiekują się kobietą i wielbłądem sprawiły, że w Gąbinie jeden z wolontariuszy 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był wyjątkowy.
21:35, 11.01.2020
11 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Gąbinie odbył się Turniej Judo z okazji 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W turnieju wzięło udział około 50 młodych judoków z klubu Sakura Judo, którzy szkolą się w Gąbinie, Płocku i Szczawinie Kościelnym. Niewielkie wpisowe, które uiszczali zawodnicy zasiliło konto WOŚP.