Zamknij
REKLAMA
19:41, 11.01.2021
W grudniu minionego roku odbył się VI Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej WIRTUOZ 2020 w Łęczycy. Organizatorem Konkursu był Dom Kultury w Łęczycy. W Konkursie wzięli udział uczniowie z: Łodzi, Kutna, Tomaszowa Mazowieckiego, Brzezin, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic, Pabianic, Łowicza, Wielunia, Gąbina i Łęczycy. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe.
13:28, 25.12.2020
Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Miasta i Gminy Gąbin. Stało się to za sprawą harcerzy i zuchów z 58 Szczepu Harcerskiego Gradiam z Gąbina. Wyjątkowe światło wraz z życzeniami dla wszystkich mieszkańców przekazano Burmistrzowi Miasta i Gminy Gąbin. Lampion trafił również do druhów OSP Gąbin, wielu instytucji, przyjaciół i sympatyków harcerstwa. Podczas pasterki Światło Pokoju zapłonęło w gąbińskim kościele. 
08:00, 18.12.2020
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie serdecznie zaprasza na coroczny Koncert Bożonarodzeniowy. W tym roku ze względu na panującą epidemię, wydarzenie odbędzie się w formule online. Koncert będzie można obejrzeć za pośrednictwem (1) Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie | Facebook. Rozpoczęcie koncertu o godzinie 15:00. 
2
12:27, 27.11.2020
15 czerwca 1941 roku bardzo mocno wpisał się w karty lokalnej historii. Właśnie tego dnia niemcy w bestialski sposób rozstrzelali mieszkańców Gąbina i okolic. Wydarzenia te rozegrały się pod parkanem kościoła parafialnego w Gąbinie. Wydarzenia te upamiętnia pomnik w parku miejskim przy ulicy Browarnej oraz pomnik na Trakcie Grabskim, gdzie zakopano ciała.
10:22, 26.11.2020
Zakończyły się prace renowacyjne pomnika pamięci rozstrzelanych mieszkańców Gąbina i okolic, który znajduje się w lesie na Trakcie Grabskim w Gąbinie. Projekt pn. "Pamięć o Was nigdy nie zginie. Odnowienie miejsca pochówku rozstrzelanych mieszkańców Gąbina i okolic" realizowało Stowarzyszenie Razem dla Miasta i Gminy Gąbin. Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu "Czuwamy! Pamiętamy!".
11:19, 20.11.2020
W mijającym tygodniu, Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia Pierwszego obchodziło wielkie wydarzenie. Wydarzeniem tym było pasowanie na przedszkolaka nowych uczniów. Kolorowe stroje, śpiewane piosenki i rycytowane wierszyki i obowiązkowo wielki ołówek  - to wszystko jest obowiązkowym elementem każdego pasowania. Dzieci były przeszczęśliwe, a rodzice bardzo dumni. 
19:34, 17.11.2020
Ochotnicza Straż Pożarna w Gąbinie jest bardzo aktywna w realizacji różnorakich projektów, które ukierunkowane są na lokalną społeczność. Jednym z takich projektów, które strażacy realizują jest zadanie pn. "Patriotyzm i kultura idą w parze...upamiętnienie walczących o wolność poprzez muzykę", którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 
17:21, 11.11.2020
Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę różnią się od tych, które były organizowane w minionych latach. Wszystko przez panującą epidemię. Mimo braku możliwości zorganizowania uroczystej Mszy Świętej, pochodu i apelu pod pomnikiem społeczność Gąbina pamiętała o walczących.
14:56, 09.11.2020
Od 10 listopada, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wprowadza nowe zasady dla swoich czytelników. Wszystko po to aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z zasobów placówki. 
14:43, 09.11.2020
Towarzystwo Miłośników Ziemi Gąbińskiej zachęca do obejrzenia wystawy pn. "Symbole Narodowe". Wystawa przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej Delegatura w Bydgoszczy w bardzo ciekawy sposób przedstawia symbole narodowe. 
1
10:31, 23.10.2020
Dziś na facebookowym profilu Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie zamieszczono informację o zawieszeniu wszystkich zajęć realizowanych w placówce.
11:55, 09.10.2020
Uczeń Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie Maciej Domagała w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi otrzymał Stypendium Artystyczne Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w Kategorii ?Uczeń?.
1
12:11, 01.10.2020
Izabela Jabłońska - mieszkanka Gąbina już w niedzielę 4 października wystąpi w programie telewizyjnym "Szansa na Sukces". Program będzie transmitowany o godzinie 15:15 w TVP2. Mieszkańcy Gąbina i okolic znają piękny głos Izy z różnych występów organizowanych na terenie gminy oraz opraw Mszy Świętej. Interpretacja i wykonanie utworów często powala na kolana. Tak więc wszyscy w niedzielę meldują się przed telewizorami i trzymają kciuki. 
08:36, 23.09.2020
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie zaprasza na zajęcia taneczno-ruchowe dla dorosłych w nowym sezonie. W ofercie Ladies Latino, Strerching i trening Cardio. Oprócz zajęć taneczno-ruchowych przygotowano również ofertę dla studentów gąbińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 
09:23, 21.09.2020
Mieszkańcy małej miejscowości Indiana, gdzie obecnie mieszka Paweł Stanios, swoje domy w większości budują z drewna. Póki co, nie brakuje jeszcze drzew w dżungli, ale każdego roku jest co raz mniej. Wystarczy parę desek, gwoździe, i oczywiście blacha na dach. I dom jest już gotowy. Ale jeśli ktoś popatrzy na zdjęcie, to pomyśli sobie, jak można tak żyć? W dżungli są dwa typy domów: murowane i drewniane. Jak wyglądają i jak się w nich żyje?