Zamknij

Gąbin hojny jak zwykle. Co się działo z okazji 29 finału WOŚP?

20:49, 31.01.2021 | J.Z
Skomentuj fot. Sztab WOŚP Gąbin
REKLAMA

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był inny niż poprzednie. Ze względu na epidemię nie odbyły się koncerty połączone z licytacjami orkiestrowych gadżetów i wydarzenia sportowe. Jedno co pozostało niezmienne to hojność mieszkańców. Wolontariusze z gąbińskiego sztabu od samego rana kwestowali na ulicach Gąbina. Udało się uzbierać ponad 18 tysięcy złotych. 

W tym roku licytacje zostały przeniesione do Internetu. Wielu ofiarodawców przekazało przedmioty. Łączny dochód z licytacji to ponad 4 tysiące złotych. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie publikował nagrania występów artystycznych, które zostały przygotowane specjalnie na tegoroczny finał. Swoją cegiełkę dołożyła również Ochotnicza Straż Pożarna w Gąbinie. Orkiestra Dęta gąbińskiej jednostki również zaprezentowała krótki koncert. Co ciekawe występ rozpoczął się i zakończył hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Wolontariuszy wspierali właściciele lokali gastronomicznych i osoby prywatne. Serwowali ciepłe napoje i przekąski. Zbiórka odbyła się w miłej atmosferze. Biorąc pod uwagę tegoroczne trudności związane z pandemią i brak możliwości organizacji koncertów, pokazów i wydarzeń sportowych, uzbierana w tym roku kwota jest znakomita. Dzięki hojności mieszkańców i zaangażowaniu wolontariuszy oraz opiekunów będzie możliwe wsparcie laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Gąbiński sztab miał swoją siedzibę w budynku OSP w Gąbinie. 

[ZT]51177[/ZT]

 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%