Zamknij

Gąbin zagrał z Wielką Orkiestrą. Były pokazy, koncert i licytacje.

00:43, 01.02.2022 | .
Skomentuj fot. terazgabin.pl
REKLAMA

W minioną niedzielę odbył się 30 FInał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku w inicjatywę włącza się aktywnie gąbiński sztab, który dzięki pracy czterdziestu wolontariuszy kwestuje na ulicach Gąbina. Oprócz zbiórki odbyło się kilka wydarzeń towarzyszących, które zorganizowane zostały z okazji finału WOŚP. 

O godzinie 10 na starówce w Gąbinie strażacy z Gąbina i Topólna pojawili się ze swoim sprzętem. Mieszkańcy mogli z bliska zobaczyć strażackie wozy i inne elementy wyposażenia. O godzinie 10:30 druhowie z Gąbina zaprezentowali pokaz ratownictwa wysokościowego. Podczas symulowanej akcji ratowniczej pomagali poszkodowanemu, który uwięziony byłnna gzymsie wysokiego budynku. 

O godzinie 19 w sali OSP Gąbin odbył się specjalnie przygotowany koncert. Wydarzenie było transmitowane za pomocą mediów społecznościowych. W gąbiński finał WOŚP włączyły się lokale gastronomiczne, które oferowały wolontariuszom swoje wyroby. W inicjatywę włączył się również jeden z klubów seniora oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Aktywnie działała również gąbińska biblioteka przy ulicy Kościuszki. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy wraz z opiekunami oraz hojności mieszkańców udało się zebrać 25069,56 zł. To jeszcze nie koniec zbiórki ponieważ nie zakończyły się wszysytkie licytacje. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%