Zamknij

Wojna na Ukrainie

Wojna na Ukrainie

REKLAMA
14:51, 19.10.2022
Zgodnie z zaleceniem Wojewody Mazowieckiego Miasto i Gmina Gąbin wyznaczyło punkty dystrubucji tabletek jodku potasu na wypadek konieczności ich użycia. Wydawanie preparatu w punktach dystrybucji nie jest obecnie prowadzone i nastąpi wyłącznie po wydaniu decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Obecnie punkty pozostają nieczynne.
22:27, 06.05.2022
3 maja po patriotycznej części obchodów Święta Konstytucji, na gąbińskiej starówce odbył się piknik charytatywny pn. "Solidarni z Ukrainą". Wydarzenie stanowiło okazję do wspólnego świętowania, refleksji oraz integracji mieszkańców Miasta i Gminy Gąbin z obywatelami Ukrainy, którzy znaleźli schronienie przed wojną w naszym regionie.
1
21:41, 01.04.2022
Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie zapraszają do wzięcia udziału w Koncercie Charytatywnym "Solidarni z Ukrainą". Zaproszenie skierowane jest do grup przedszkolaków, dzieci szkolnych, młodzieży, dorosłych, seniorów, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, obywateli Ukrainy i innych grup chcących zaprezentować swoją twórczość podczas koncertu. 
08:44, 11.03.2022
Mieszkańcy Miasta i Gminy Gąbin oraz okolicznych miejscowości otwierają swoje serca, domy i firmy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Obywatele sąsiedniego kraju są przyjmowani z wielką otwartością i zrozumieniem. Jedną z miejscowości, która przyjęła do tej pory około dwustu uchodźców jest Koszelówka. Ośrodki wypoczynkowe Magdalena i Zacisze Bis pracują na pełnych obrotach aby zapewnić jak najlepsze warunki do życia i radzenia sobie z tą trudną sytuacją. 
11:15, 09.03.2022
Samorząd Miasta i Gminy Gąbin bardzo aktywnie włączył się w pomoc obywatelom Ukrainy. Jedną z aktywności i form wsparcia jest organizowanie nauki i wychowania przedszkolnego dla dzieci z terenów objętych wojną. 
13:04, 05.03.2022
Wszyscy chętni mogą oddawać dary dla obywateli Ukrainy w kilku punktach zorganizowanych na terenie Gąbina. Możliwość taka jest również w weekendy. Strażacy z Gąbina w swojej remizie otworzyli weekendowy punkt zbiórki. Mieszkańcy mogą przekazywać dary w sobotę i niedzielę w godzinach od 10 do 17. 
12:20, 05.03.2022
Samorząd Miasta i Gminy Gąbin otworzył drugi punkt zbiórki produktów przeznaczonych dla potrzebujących obywateli Ukrainy. Punkt działa w kamienicy muzeum przy ulicy Stary Rynek w Gąbine od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 17. 
10:10, 26.02.2022
Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych materiałów, przeznaczonych dla obywateli Ukrainy z miasta Żytomierz. Nasz zaatakowany sąsiad potrzebuje natychmiastowego wsparcia. Zwłaszcza ludność cywilna, narażona na ostrzał, zmuszona do opuszczenia swoich domów bądź będąca w trudnych warunkach bytowych potrzebuje naszego działania. Przyłączmy się do tej szlachetnej akcji i wesprzyjmy sąsiadów zza wschodniej granicy, którzy padli ofiarą inwazji.