Zamknij

Koszelówka dla uchodźców. Ośrodki wypoczynkowe nowym domem.

08.44, 11.03.2022 . Aktualizacja: 09.31, 11.03.2022
Skomentuj fot. Zacisze Bis
REKLAMA

Mieszkańcy Miasta i Gminy Gąbin oraz okolicznych miejscowości otwierają swoje serca, domy i firmy dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Obywatele sąsiedniego kraju są przyjmowani z wielką otwartością i zrozumieniem. Jedną z miejscowości, która przyjęła do tej pory około dwustu uchodźców jest Koszelówka. Ośrodki wypoczynkowe Magdalena i Zacisze Bis pracują na pełnych obrotach aby zapewnić jak najlepsze warunki do życia i radzenia sobie z tą trudną sytuacją. 

Uchodźcy często trafiają do ośrodków bez niczego. Mając tylko małą torebkę z prywatnymi rzeczami uciekli ze swoich domów przed śmiercią. Wśród nich jest wiele dzieci w różnym wieku. Najmłodsze mają niespełna miesiąc. Konieczne jest wsparcie w postaci przekazywania darów aby początki w nowym miejscu były możliwie łatwiejsze. W akcję pomocową zaangażowali się mieszkańcy, którzy w sieci obserwują liczne apele o przekazywanie różnych produktów. Obecnie na terenie powiatu płockiego przebywa około 500 uchodźców z Ukrainy. 

Zbiórkę prowadzą także strażacy z OSP Gąbin, którzy przekazują zebrane dary bezpośrednio do uchodźców lub do magazynu zbiorczego skąd trafiają na Ukrainę. Produkty można dostarczać do gąbińśkiej remizy. Jeśli nikogo nie będzie w jednostce, dary można zostawiać pod altaną znajdującą się przy nowym budynku remizy od Alei Jana Pawła II. 

Co jest potrzebne? 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%