Zamknij
REKLAMA

Solidarni w czasie epidemii. Kolejne maseczki rozdane.

12:35, 27.05.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

Pod koniec kwietnia Stowarzyszenie Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin podpisało umowę na realizację projektu mającego na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii. Realizatorem projektu była Pani Wioletta Zawadzka - właścicielka salonu kosmetycznego Viola oraz Dagmara Zawadzka - członkini OSP w Gąbinie przy współpracy z firmą TOM-MAR z Gąbina. Projekt polegał na uszyciu maseczek wielokrotnego użytku, które trafiły do mieszkańców i instytucji z terenu Miasta i Gminy Gąbin. 

Inicjatywa szycia maseczek, którą zapoczątkowała Pani Wioletta wraz z córką Dagmarą powstała na samym początku epidemii. Dzięki współpracy z lokalnymi krawcowymi Panią Małgorzatą Szymańską i Anną Ciechlecką, mieszkankami Panią Sylwią Mikołajczyk, Sylwią Lisiecką, Wandą Tomasik oraz firmą TOM-MAR uszyto ponad 2200 maseczek. 

W kwietniu pojawiła się możliwość pozyskania dofinansowania na zakup materiałów potrzebnych do uszycia kolejnych maseczek. Stowarzyszenie Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin złożyło wniosek. Organizatorem konkursu była Fundacja Młodzi Razem. Realizatorem projektu była Pani Wioletta Zawadzka i Dagmara Zawadzka. Wsparcie w projekcie uzyskano od firmy TOM-MAR. 

Wniosek został oceniony pozytywnie. Maseczki trafiły już do mieszkańców i instytucji funkcjonujących na terenie Miasta i Gminy Gąbin. Między innymi przekazano je do Domu Pomocy Społecznej w Koszelewie, OSP w Gąbinie i Dobrzykowie, Przychodni w Gąbinie i Dobrzykowie, sklepu Mila w Gąbinie, Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Gąbinie oraz Komisariatu Policji w Gąbinie

Jeśli na terenie Miasta i Gminy Gąbin są mieszkańcy lub instytucje, które potrzebują maseczek prosimy o kontakt z naszą redakcją. Przekażemy informacje realizatorom projektu. 

Przedsięwzięcie sfinansowano z „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” partnerskiego przedsięwzięcia programu „Działaj Lokalnie” i Nationale-Nederlanden. „Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Fundację FLZP Młodzi Razem.

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%