Zamknij

Bardzo duże zainteresowanie wypożyczeniem pulsoksymetrów.

17:27, 31.03.2021 | J.Z
Skomentuj zdj. poglądowe: pixabay.com
REKLAMA

Z dużym zainteresowaniem spotkała się akcja wypożyczania pulsoksymetrów, której organizatorem jest Stowarzyszenie Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin. Wypożyczono wszystkie urządzenia, a te które zostały zwrócone natychmiast trafiają do kolejnych potrzebujących. Pulsoksymetry wypożyczane są mieszkańcom Miasta i Gminy Gąbin. Organizatorzy akcji otrzymują również zapytania z gmin ościennych. 

Realizatorzy zadania rozważają zakup dodatkowych urządzeń, które będą kontrolowały saturację i puls mieszkańców chorych na Covid-19.

- Realizację naszego projektu traktujemy w dwojaki sposób. Z jednej strony z przykrością uświadamiamy sobie, że w naszej gminie jest coraz więcej zakażeń. Z drugiej strony cieszymy się, że nasza akcja służy mieszkańcom i pomaga przetrwać w bezpieczeństwie trudny czas zakażenia koronawirusem. - mówią członkowie Stowarzyszenia Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin. 

Projekt pn. "Bezpieczny mieszkaniec w czasie epidemii. Dezynfekcja miejsc publicznych i wsparcie najbardziej potrzebujących" jest współfinansowany ze środków pochodzących z budżetu Województwa Mazowieckiego. 

[ZT]51316[/ZT]

Jak wypożyczyć pulsoksymetr od stowarzyszenia Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin?

Są dwie drogi - pierwsza (rekomendowana) to napisanie wiadomości mail na adres [email protected] z prośbą o wypożyczenie pulsoksymetru. Wiadomość powinna zawierać adres gdzie członkowie stowarzyszenia dostarczą urządzenie oraz numer telefonu kontaktowego. Jeśli ktoś nie ma możliwości wysłania wiadomości na skrzynkę mailową może skontaktować się z Prezesem Stowarzyszenia Jakubem Ziółkowskim pod numerem telefonu 660-269-998. Podczas rozmowy zostanie ustalony sposób przekazania pulsoksymetru. 

Jak obsługiwać pulsoksymetr?

  • Włącz urządzenie przyciskiem znajdującym się na przedniej części obok wyświetlacza. Na wyświetlaczu pojawi się napis "Finger Out".
  • Nałóż urządzenie na palec wskazujący dowolnie której ręki (nie zakładaj pulsoksymetru na palec jeśli masz na nim opatrunek, plaster lub bandaż. Przed badaniem należy go usunąć. U pań zaleca się usunięcie lakieru do paznokci, tipsów i innych elementów ozdobnych)
  • Nie badaj saturacji chwilę po wejściu do domu kiedy palec może mieć niższą temperaturę niż reszta ciała. 
  • Po wykonaniu odczytu zdejmij urządzenia z palca. Urządzenie za chwilę samo się wyłączy. 

Jaki wynik powinien nas zaniepokoić?

Saturacja prawidłowa to 95-100% nasycenia krwi tlenem. Wartości poniżej powinny być powodem do kontaktu z lekarzem lub wezwania odpowiedniej pomocy do domu. U pacjentów chorujących na Covid-10 może dojść do stanu kiedy pacjent nie czuje, że jest niedotleniony. Stanowi to bardzo duże zagrożenie i zwiększa ryzyko wystąpienia powikłań. Jeśli pulsoksymetr wskazuje wartości prawidłowe, a chory czuje się źle lub ma duszności powinien również zgłosić się do lekarza. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Zaniepokojona Zaniepokojona

0 0

Jak to jest możliwe?
Jedni wypożyczają.... a inni rozdają za DARMO....
Pozostawiam do przemyślenia... 14:44, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%