Zamknij
REKLAMA

Strażacy organizują zbiórkę zboża. Pomagają sołtysi. Wesprzyj akcję.

13:40, 09.07.2021 | J.Z
Skomentuj fot.terazgabin.pl
REKLAMA

W miniony wtorek w godzinach wieczornych na terenie jednego z gospodarstw wybuchł pożar. Ogniem objęty był cały budynek gospodarczy. Spaleniu uległa konstrukcja dachu, wyposażenie budynku oraz pożywienie dla zwierząt. Spaliła się słoma i ogromna ilość zboża będącego podstawowym elementem paszy. 

W akcji gaśniczej brały udział liczne zastępy strażaków z gminy Szczawin Kościelny, gminy Pacyna oraz Państwowej Straży Pożarnej z Gostynina. Z gminy Gąbin na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Gąbin i OSP Nowy Kamień. Akcja była bardzo trudna i wymagająca. Niestety budynek praktycznie cały spłonął. 

W odpowiedzi na tę tragiczną sytuację strażacy z OSP w Gąbinie we współpracy z sołtysami gminy Gąbin organizują zbiórkę zboża. Każdy kto chciałby przekazać dowolną ilość zboża proszony jest o dostarczenie worków do swojego sołtysa do wtorku 13 lipca włącznie. Zboże będzie zebrane przez strażaków w dniu następnym tj. 14 lipca i dostarczone potrzebującym gospodarzom. 

Zboże mogą też przekazać mieszkańcy Gąbina, gdzie nie ma sołtysa. Aby to zrobić należy skontaktować się z OSP w Gąbinie pod numerem telefonu 660269998 celem ustalenia szczegółów odbioru. 

[ZT]51705[/ZT]

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%