Zamknij

Nowe wozy gąbińskich strażaków.

14:03, 31.12.2020 | J.Z
Skomentuj fot. OSP Gąbin
REKLAMA

Koniec roku strażacy z Gąbina zdecydowanie mogą zaliczyć do udanych. Gąbińska jednostka, która jest jedną z najczęściej wyjeżdżających do akcji na Mazowszu wzbogaciła się o dwa nowe wozy. Pierwszy z nich to średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN, a drugi to lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy Ford Ranger. 

Gaśniczy MAN posiada III kategorię terenowości i napęd 4x4. Dzięki temu świetnie sprawdzi się podczas pożarów lasów, łąk, pół i torfowisk. Dzięki swoim parametrom i wyposażeniu sprawdzi się również podczas innych akcji ratowniczych. Pojazd w swoich zbiornikach mieści 2500 litrów wody i 250 litrów środka pianotwórczego. Nowy samochód zastąpi wyeksploatowanego Stara 266. 

Samochód kosztował 862 845 zł. Środki na zakup sprzętu pochodziły z następujących źródeł:

  • Samorząd Miasta i Gminy Gąbin, w wysokości 292 845,00 zł,
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego, w wysokości 100 000,00 zł,
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 380 000,00 zł,
  • Komendant Główny PSP (środki przekazane przez firmy ubezpieczeniowe) – w wysokości 80 000,00 zł
  • OSP Gąbin, w wysokości 10 000,00 zł.

Kolejny pojazd do lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy Ford Ranger. Na zakup pojazdu uzyskano bardzo wysokie dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości sięgające 99% wartości zadania. Pozostałe środki przekazał samorząd Miasta i Gminy Gąbin. Pojazd kosztował 150 000 zł. Nowy SLRr zastąpi operacyjnego Nissana. 

Pozyskany sprzęt to dowód na bardzo dużą aktywność strażaków z OSP Gąbin i gąbińskiego samorządu w pozyskiwaniu zewnętrznych środków oraz dostrzeganie potrzeb inwestowania w bezpieczeństwo przez wiele instytucji zarówno samorządowych jak i rządowych. Dzięki przekazywaniu środków na sprzęt ratujący życie, zdrowie i mienie mieszkańców stanowczo podnosi się bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Gąbin oraz całej okolicy. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz