Zamknij
REKLAMA

Przez Dobrzyków pędził ponad 180 km/h.

09:56, 19.05.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku tylko w weekend zatrzymali prawo jazdy aż czterem amatorom szybkiej jazdy. Wśród z nich rekordzista, który przez Dobrzyków pędził motocyklem 182 km/h. 

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 26 letni mieszkaniec Płocka, który za całkowitą ignorancję przepisów i stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego został ukarany mandatem i dziesięcioma punktami karnymi. Funkcjonariusze zatrzymali również kierowcy prawo jazdy. 

Co się dzieje kiedy przekroczysz dozwoloną w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h?

W przypadku, gdy przekroczysz prędkość dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym Twoje prawo jazdy, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, zostanie zatrzymane na trzy miesiące. Zostaniesz również ukarany mandatem w kwocie od 400 do 500 zł oraz otrzymasz 10 punktów „karnych”.

W tym okresie nie możesz kierować pojazdem, jeśli to uczynisz okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Narażasz się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

W przypadku stwierdzenia kierowania pojazdem w przedłużonym okresie, decyzją administracyjną o cofnięciu uprawnień, stracisz prawo jazdy, które możesz odzyskać po ponownym spełnieniu wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

Kiedy w czasie obowiązywania zatrzymania prawa jazdy spowodujesz zdarzenie drogowe Twoja Polisa OC nie będzie Cię chronić! Przekraczając prędkość ryzykujesz ŻYCIE I ZDROWIE swoje i przewożonych pasażerów, a także stwarzasz niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi.

źródło: KMP Płock/KWP Radom

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%