Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
13:37, 27.11.2021
Z inicjatywy Radnego Tadeusza Walburga na terenie Miasta i Gminy Gąbin zaczął działać społeczny wolontariat pn. "Pomocna Dłoń". To nic innego jak grupa wolontariuszy, którzy oferują swoje bezpłatne wsparcie osobom w potrzebie. Wolontariusze mogą pomóc w zrobieniu zakupów, drobnych naprawach, wykupieniu leków, wyjściu na spacer, podwiezieniu do lekarza i wszystkich innych czynnościach, które dla osób potrzebujących mogą być trudne. 
2
13:50, 26.11.2021
Mieszkanka Słubic - Izabela Bogiel walczy z poważnym nowotworem piersi. Jest w trakcie specjalistycznego leczenia, które daje jej szansę na wyzdrowienie. Aby było ono kontynuowane potrzeba środków finansowych. Mąż Izabeli jest strażakiem w OSP Słubice. Wielekrotnie spieszył na ratunek mieszkańcom. Teraz sam w imieniu żony prosi o wsparcie. Nie zawiedźmy! Pomóżmy mieszkańcom sąsiedniej gminy. 
11:17, 25.11.2021
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Topólnie wzbogacili się o nowy sprzęt. O nowym zakupie poinformowali na swoim facebookowym profilu. Mowa o fabrycznie nowej przyczepie do transportu sprzętu pożarniczego. Druhowie będą nią transportować pompy, zbiorniki buforowe, węże pożarnicze i armaturę pożarniczą. Sprzęt ten będzie wykorzystywany podczas działań przeciwpożarowych i gaśniczych gdy konieczne będzie wykorzystanie dużej ilości wody. 
14:08, 22.11.2021
Owczarek leżał z połamanymi kończynami i silnym urazem głowy w przydrożnym rowie. Konającemu czworonogowi pomogli policjanci z komisariatu w Gąbinie. Okryli go kocem termicznym, odpowiednio zabezpieczyli i wezwali na miejsce osoby zajmujące się ochroną zwierząt. Pies dzięki policjantom trafił do kliniki, gdzie walczy o życie.
13:41, 22.11.2021
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie zaprasza na Mikołajki, które odbędą się 6 grudnia o godzinie 15 w siedzibie MGOK przy ulicy Jana Pawła II. W programie warsztaty pakowania prezentów, gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, poczęstunek, konkursy oraz wiele innych atrakcji. Głównym punktem programu będą odwiedziny Świętego Mikołaja, który obdarzy wszystkich prezentami. 
1
11:35, 19.11.2021
17 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Kamieniu odbyła się wyjątkowa uroczystość. Po ponad 30 latach społecznej pracy z funkcji sołtysa sołectwa Nowy Kamień ustąpił Kazimierz Chrząszczewski. Nowym sołtysem została Anna Chrząszczewska. 
08:53, 17.11.2021
15 listopada miało miejsce przekazanie kolejnej promesy na dofinansowanie gminnych inwestycji ze środków rządowych. Uroczystego przekazania na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Gąbin oraz Przewodniczącego Rady Gminy dokonał Minister Aktywów Państwowych Maciej Małecki. Spotkanie odbyło się w zrewitalizowanej kamienicy - siedzibie TMZG oraz gąbińskiego muzeum. Oprócz promesy dla Miasta i Gminy Gąbin wręczono również czek dla Związku Gmin Regionu Płockiego na zakup niskoemisyjnego taboru na potrzeby transportu publicznego. 
08:30, 17.11.2021
W dniach 8-9 listopada w Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie odbył się X Konkurs Muzyki Polskiej. W konkursie wzięło udział 22 uczniów. Przesłuchania odbyły się bez udziału publiczności. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie gry na fortepianie, skrzypcach, perkusji, saksofonie, gitarze, klarnecie oraz śpiewu solowego. Zaprezentowano utwory m.in. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Michała Kleofasa Ogińskiego, Karola Kurpińskiego, Grażyny Bacewicz, Romualda Twardowskiego, Tatiany Stachak, Miłosza Magina, Mirosława Drożdżowskiego.
08:16, 17.11.2021
W minionym tygodniu w warszawskiej siedzibie MSCDN odbyła się uroczystość wręczania czeków dla laureatów konkursu "Opiekun stypendysty roku 2020/2021. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego odebrała nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Czermnie - Izabela Kaźmierczak. Jest to już druga nagroda nauczycielki z Czermna jako najlepszego opiekuna ucznia, który otrzymał stypendium. 
1
07:57, 17.11.2021
14 listopada na Jeziorze Zdworskim  rozegrano spinningowe zawody wędkarskie o Puchar Zarządu Koła Wędkarskiego PZW Esox z Gąbina. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 7:30. W zawodach wzięło udział 22 wędkarzy, którzy do godziny 13 metodą spinningową łowili drapieżniki z łódek. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska. Rywalizacja była bardzo zacięta. Łowiono głównie szczupaki. 
22:17, 11.11.2021
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie bierze udział w znanym konkursie pn. You Can Dance – Nowa Generacja. To rodzinny program propagujący taniec, w którym uczestniczą uzdolnione tanecznie dzieci. Wygra ta szkoła, która uzyska najwięcej polubień pod przesłanym filmikiem. Pomożecie?
22:12, 08.11.2021
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie zaprasza na Koncert Niepodległościowy pt. "Ojczyzna Moją Matką", który odbędzie się 10 listopada o godzinie 18. Wydarzenie odbędzie się w formule online i transmitowane będzie na profilu facebook Ośrodka Kultury w Gąbinie. 
18:12, 07.11.2021
Koło Gospodyń Wiejskich wraz z mieszkańcami gminy Gąbin i Łąck wzięło udział w wycieczce w ramach programu "Mazowsze Moje Mazowsze". Pierwszym punktem wycieczki było Europejskie Centrum im. Fryderyka Chopina w Sannikach gdzie uczestnicy wyjazdu poznali wiele faktów związanych z Fryderykiem Chopinem oraz jego bliskimi. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego wspaniali przewodnicy przybliżyli opis wydarzeń i heroiczną 63 dniową walkę jaką stoczyli żołnierze AK i ludność cywilna.
18:08, 05.11.2021
Uczeń klasy fortepianu Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Gąbinie Maciej Domagała zajął II miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Wiedniu (Austria). Konkurs zorganizowany został przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Muzyczne "Gloria Artis", odbył się w formie online. Był otwarty dla wszystkich pianistów niezależnie od ich narodowości. Ucznia do konkursu przygotował dr hab. Jarosław Domagała.
3
15:01, 04.11.2021
2 listopada w zrewitalizowanej kamienicy przy ulicy Stary Rynek w Gąbinie odbyło się uroczyste wręczenie promesy na dofinansowanie modernizację infrastruktury drogowej w ramach programu Polski Ład. Kwota ponad 6,5 mln złotych, która zasili konto Miasta i Gminy Gąbin będzie wykorzystana na przebudowę i modernizację wielu dróg na terenie Miasta i Gminy Gąbin. Promesę Burmistrzowi Miasta i Gminy Gąbin i Przewodniczącemu Rady wręczał Minister Maciej Małecki.