Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała wyniki wyborów do Senatu z lokali wyborczych w Mieście i Gminie Gąbin? Kto według mieszkańców nasze gminy powinien zasiadać w senackiej ławie?
Najwięcej głosów zdobył Marek Martynowski z PiS - 2962 głosów. Drugie miejsce zajął Waldemar Pawlak - Trzecia Droga - 2148 głosów. Na trzecim miejscu znalazł się Adam Matyszewski z Konfederacji - 531 głosów. Na ostatnim miejscu uplasował się Sylwester Osiński - Bezpartyjni Samorządowcy - 400 głosów.
4 4
Gratuluję mojemu przyjacielowi Waldkowi sukcesu w wyborch i w co modrzejszych obwodach wyborczych zdobył więcej głosów niż w PiSowskich "Ciemnogrodach" .
2 1
"Kto senatorem w gminie Gąbin?"
Beznadziejny tytuł, beznadziejny artykuł, z którego nic nie wynika i nie można się dowiedzieć prawdy.
Oczywiście w gminie Gąbin najwięcej głosów w wyborach w Senackim Okręgu Wyborczym nr 38 zdobył Marek Martynowski (PiS), jednak w całym okręgu wyborczym nr 38 (z którego to również mieszkańcy Miasta i Gminy Gąbin wybierali senatora) obejmującym powiat gostyniński, powiat płocki, powiat sierpecki, powiat sochaczewski, powiat żyrardowski oraz miasto na prawach powiatu Płock najwięcej głosów zdobył Waldemar Pawlak, który w Senacie RP będzie również nas (mieszkańców Miasta i Gminy Gąbin) reprezentował.
Wyniki: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/senat/wynik/okr/38
0 1
Ło cho... cho ... Gąbin własny senat powoła - ma autor wyobraźnię - kaczora prezydentem Gąbina obwołajcie
2 0
Dobrze że "mieszkańcy naszej gminy" nie decydują o tym. Gratulacje dla Pana Senatora Pawlaka i podziękowania dla wszystkich, którzy dostrzegają potrzebę zmian i głosowali za normalnością i poszanowaniem demokratycznych wartości. Brawo My👍za naszą odwagę i otwartość 😉