Zamknij

Gąbin zagrał z Wielką Orkiestrą. W sali OSP odbył się widowiskowy koncert.

14:37, 13.01.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeszedł do historii. W Mieście i Gminie Gąbin odbył się szereg różnorodnych wydarzeń. Były turnieje sportowe, zdjęcia z wielbłądem i widowiskowy koncert w sali OSP Gąbin. Dzięki dużemu zaangażowaniu wolontariuszy i hojności ofiarodawców ustanowiono nowy rekord dotychczasowych zbiórek dla WOŚP. Zebrano prawie 21 tysięcy złotych.

Wydarzenia związane z tegorocznym finałem WOŚP rozpoczęły się już w sobotę 11 stycznia. Od samego rana w hali sportowej trwał III Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego. W turnieju wzięli udział zawodnicy z całej Polski. Był również jeden reprezentant Austrii. Organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy MUKS Beinternactive Gąbin oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin. 

[ZT]50495[/ZT]
Równolegle w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej odbywał się Turniej Judo klubu Sakura Judo, który działa w Gąbinie. W turnieju wzięło udział około 50 młodych judoków. Niewielkie wpisowe, które uiszczali zawodnicy zasiliło konto WOŚP. 

[ZT]50494[/ZT]
Od godziny 10 przy napisie "I love Gąbin" można było zrobić sobie zdjęcie z wielbłądem. Edmee Mommeja - francuska, która uratowała zwierzę z cyrku i podróżuje z nim przez świat zatrzymała się w Gąbinie. Postanowiła aktywnie włączyć się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Atrakcja przyciągnęła wielu mieszkańców Gąbina i okolic. Za wrzucenie kilku złotych do puszki wolontariuszy można była zrobić sobie zdjęcie z niecodziennym gościem. Dzięki tej inicjatywie udało się zebrać kilka tysięcy złotych. 

[ZT]50499[/ZT]
W dzień Finału w hali sportowej od samego rana trwał VII Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Strażaków. W rozgrywkach wzięli udział druhowie będący członkami jednostek OSP z terenu gminy Gąbin. Najlepsza okazała się jednostka OSP Strzemeszno. 

[ZT]50497[/ZT]
O godzinie 16:45 w sali OSP Gąbin rozpoczął się koncert. Otwarcia koncertu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak i Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie Benedykta Wachowicz. Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Gąbin. Podczas swojego występu muzycy pod batutą Pawła Baca zaprezentowali utwory bigbandowe, marsze i utwór "Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego. 

Kolejnymi wykonawcami były grupy taneczne z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, zespół "Kantata" ze Szkoły Podstawowej w Gąbinie, zespół "Randevu" i "Voyager Music". Zachwyt wśród publiczności wzbudziły występy najmłodszych wykonawców. Podczas koncertu odbyła się także licytacja gadżetów przekazanych przez fundację oraz mieszkańców, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel. Do licytacji były przeróżne, ciekawe przedmioty. Dochód z licytacji w pełni zasilił konto zbiórki. Licytację prowadziła Maja Kapturowska i Mikołaj Gralewski. Pomagali im wolontariusze i nauczyciele z Zespołu Szkół w Gąbinie. 

Tegoroczne obchody 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można uznać za bardzo udane. Dzięki hojności i życzliwości darczyńców pobito rekord zbiórek w gminie Gąbin. Środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego do dziecięcej medycyny zabiegowej. Wolontariusze z gąbińskich szkół - Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół pod kierownictwem szefowej sztabu Anny Charłusz i zaangażowaniu nauczycieli i opiekunów dali z siebie wszystko. Możecie być z siebie dumni. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%