Zamknij
REKLAMA

W Płocku powstanie szpital tymczasowy. Zbuduje go ORLEN.

17:04, 04.11.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

PKN ORLEN ustalił miejsce, w którym do końca listopada ma powstać szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Koncern zdecydował się na plac przy Centrum Badawczo-Rozwojowym, które rośnie na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. 

W ostatnich dniach ustalono, że na potrzeby szpitala tymczasowego dla pacjentów z COVID-19 nie nadaje się budynek po Szkole Podstawowej nr 17 na Miodowej. Przystosowanie infrastruktury szkolnej na potrzeby szpitala zakaźnego w ocenie przedstawicieli Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zajęłoby miesiące. 

Nie ma w Płocku innego miejsca, więc szpital tymczasowy powstanie od zera na placu przy Centrum Badawczo Rozwojowym. 

- Ruszyły już pierwsze prace związane z zagospodarowaniem miejsca pod przygotowanie placówki - poinformowało biuro prasowe PKN ORLEN. 

W tymczasowym szpitalu w Płocku ma być ok. 200 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym COVID-19. 

- Nadzwyczajna sytuacja, z którą mamy do czynienia, wymaga od nas szybkich i zdecydowanych działań. Dziś jedną z najpilniejszych potrzeb jest budowa tymczasowych szpitali. Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu i koncentrujemy się na tym, aby placówki zaczęły funkcjonować jak najszybciej. Przygotowywany jest już teren pod szpital w Płocku. Jednocześnie, we współpracy ze spółką Energa z Grupy ORLEN, pracujemy nad realizacją podobnego projektu w Ostrołęce - mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Prezes Obajtek kilka dni temu zapowiedział, że pierwsze 100 łóżek będzie gotowych do 20 listopada. 

Koncern włącza się w walkę z pandemią od samego początku - w zakładach w Jedliczach produkowany jest płyn do dezynfekcji, Koncern kupił też środki ochrony osobistej czy aparaturę, która trafiła do szpitali - również tego w Płocku. Póki co ORLEN swoje wydatki na walkę z pandemią obliczył na 120 mln złotych. 

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MilenaMilena

1 0

Czy mają już pracowników? Bo słyszałam, że lekarzy, pielęgniarek, salowych brakuje na Winiarach i w szpitalu Św. Trójcy. 18:17, 04.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

są

0 0

przeniosą się wszyscy bo będą dawać potrójną stawkę 09:55, 06.11.2020