Zamknij
REKLAMA

1 listopada na cmentarzach bez Mszy i procesji.

11:27, 29.10.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Biskup Płocki wydał zarządzenie dotyczące dnia Wszystkich Świętych. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w niedzielę, 1 listopada, na cmentarzach nie odbędą się coroczne, tradycyjne uroczystości nabożeństw i procesji. 

W dniu Wszystkich Świętych na terenie Diecezji Płockiej odwołane zostały wszelkie tradycyjne celebracje, które w tym czasie odbywają się na cmentarzach. To efekt obowiązujących w Polsce obostrzeń.

- Mając na uwadze ogłoszone w całym kraju ograniczenia związane z coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, zgodnie z prośbą ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego - Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę duszpasterzy naszej diecezji, aby odwołali tradycyjne celebracje Mszy Świętych, nabożeństw i procesji na cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych i w jej oktawę, a celebrowali je w kościołach, przy zachowaniu obowiązującego limitu wiernych - podał ks. Libera, Biskup Płocki.

Biskup zaapelował także do wszystkich wiernych. Prosi on o zachowanie reżimu sanitarnego podczas odwiedzania nekropolii oraz o rozłożenie wizyty na grobach bliskich na kilka dni.

- Zachęcam do indywidualnego nawiedzania cmentarzy, rozkładając odwiedziny grobów bliskich na czas przed uroczystością Wszystkich Świętych i podczas jej oktawy. Nie zapominajmy o bezcennym darze modlitwy, a szczególnie Eucharystii ofiarowanej za naszych bliskich zmarłych. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w niej także w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych - przekonywał biskup Libera.

Przypomnijmy również, że w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną, Biskup Płocki udzielił dyspensy wszystkim wiernym na terenie Diecezji Płockiej od uczestnictwa w Mszy Świętej.

[ZT]50952[/ZT]

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz