Zamknij
REKLAMA

Cała Polska żółtą strefą. Wraca obowiązek noszenia maseczek.

11:47, 09.10.2020 | J.Z
Skomentuj fot. Krystian Maj/KPRM
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od soboty 10 października cały kraj będzie tzw. żółtą strefą. Wprowadzono jednak dodatkowe obostrzenia, m.in. obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. 

Czwartek 8 października był kolejnym dniem, w którym padł rekord wykrytych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Dziś odnotowano 4280 zakażeń, a w poprzednich dniach było to 3003 przypadki czy 2236. Wobec takiego przyrostu liczby zakażeń premier Mateusz Morawiecki przyznał, że podwojenie liczby zakażonych osób to kwestia trzech dni. 

- Podjęliśmy decyzję, że od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych na terenie całego kraju. Oznacza to, że mamy obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej - mówił premier Morawiecki. - Już dziś w strefie żółtej mamy ok. 100 powiatów. To jedna trzecia kraju. Mamy do wyboru ograniczyć ruch, swobodę przemieszczenia się albo wprowadzić pewne obostrzenia na terenie całego kraju. Te obostrzenia są podobne do sąsiednich krajów. 

Jakie zasady będą obowiązywały od soboty 10 października? Przede wszystkim wraca obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - nawet na zewnątrz. Wesela i inne imprezy okolicznościowe zostały ograniczone do 75 osób (od 17 października), a do kin, teatrów czy na stadiony będzie mogło wejść maksymalnie 25% widowni. W przypadku restauracji na 1 osobę muszą przypadać 4 metry kwadratowe. 

Obostrzenia dotkną też transport zbiorowy - od soboty autobusem komunikacji miejskiej będzie mogło jechać tyle osób, ile jest miejsc siedzących lub 50% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu.

Wszystkie przepisy dotyczącej żółtej strefy można znaleźć na stronie rządu

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz