Zamknij
REKLAMA

W salonie kosmetycznym szyją maseczki. Trafią w miejsca, gdzie są niezbędne.

15:50, 08.05.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

Czas epidemii to dla wszystkich wyzwanie i stawianie czoła nowej sytuacji, ograniczeniom i nakazom. Nieraz bywa to trudne, szczególnie gdy spełnienie jakiegoś wymogu potrzebuje użycia wyposażenia, które szybko się zużywa i jest trudno dostępne. Jednym z takich elementów jest obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych oraz konieczność noszenia maseczek przez służby medyczne czy ratunkowe. Na szczęście są w Gąbinie ludzie, którzy swoją społeczną pracą potrafią zaradzić wielu przeciwnościom. 

Na początku marca powołano do życia stowarzyszenie o nazwie "Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin". To inicjatywa, która pozwoli na realizowanie przedsięwzięć dla lokalnej społeczności. Założycielami i pomysłodawcami stowarzyszenia są Sebastian Zasiewski - mieszkaniec osiedla nr 3 w Gąbinie i Jakub Ziółkowski - Radny Miasta i Gminy Gąbin. 

Pierwszą realizacją, na którą udało się pozyskać środki finansowe będzie projekt mający na celu minimalizowanie negatywnych skutków epidemii na terenie Miasta i Gminy Gąbin. Program polegał będzie na wyprodukowaniu 700 maseczek, które zostaną nieodpłatnie przekazane na teren Miasta i Gminy Gąbin. 

Wszystko dzięki inicjatywie społecznej, której Inicjatorką jest Wioletta Zawadzka - właścicielka salonu kosmetycznego Viola i Dagmara Zawadzka - córka Pani Wioletty i aktywna członkini Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie. Dzięki wspólnym działaniu z zakładami krawieckimi z terenu Gąbina i firmie TO

W minionym tygodniu zapadła decyzja, że wniosek złożony przez Stowarzyszenie Razem został pozytywnie oceniony. Program, który wsparł akcję kwotą 2000 zł to „Solidarni z bohaterami czasu epidemii” partnerskie przedsięwzięcie programu „Działaj Lokalnie” i Nationale-Nederlanden pozwoli na wyprodukowanie 700 sztuk maseczek i przekazanie ich nieodpłatnie na teren Miasta i Gminy Gąbin. Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie zakupienie sprzętu usprawniającego produkcję oraz materiału niezbędnego do szycia maseczek. Realizatorem projektu będą wspomniane wyżej Panie Wioletta Zawadzka i Dagmara Zawadzka - mama z córką, które na czas epidemii zamieniły salon kosmetyczny Viola w szwalnię szyjącą maseczki. Projekt wspiera również firma TOM-MAR z Gąbina, która zajmie się wykrojeniem materiału. 

Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL Fundację FLZP Młodzi Razem.

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%