Zamknij
REKLAMA

Komunie przełożone. Odbędą się po wakacjach. Kiedy w Gąbinie?

15:34, 17.04.2020 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Kuria Diecezjalna Płocka poinformowała o zmianach dotyczących terminu uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Od zawsze uroczystości te odbywały się wiosną. Przez epidemię koronawirusa postanowiono przełożyć ich terminy na okres powakacyjny kiedy przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie szkół i parafii. 

- Decyzja podyktowana jest dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości. (...) Instrukcja o Pierwszej Spowiedzi oraz Komunii Świętej dzieci XLIII Synodu Diecezji Płockiej przypomina, że „odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej są rodzice”. W obecnej sytuacji tymczasowego zawieszenia w parafiach spotkań formacyjnych oraz ograniczonego kontaktu z katechetami, słowa te są szczególnie aktualne. W związku z tym prosimy rodziców, aby troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary. - pisze w komunikacie ks. Marek Wilczewski - Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Płockiej. 

Na swoim facebookowym profilu o nowych terminach uroczystości poinformowała już Parafia Świętego Mikołaja w Gąbinie. Pierwsza Komunia Święta w Gąbinie odbędzie się 20 września o godzinie 10:00. Druga Komunia Święta odbędzie się 27 września również o godzinie 10:00. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

kamilkamil

0 0

oby ten straszny wirus szybko nas opuścił 22:13, 18.04.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%