Zamknij
REKLAMA

5 potwierdzonych przypadków COVID-19, 1 pacjent na OIOM-ie [RAPORT Z WINIAR]

17:59, 07.04.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

Piąty pacjent, który wczoraj trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku ze zdiagnozowaną chorobą COVID-19, pochodzi jednak z Iłży koło Radomia. 

Wczoraj informowaliśmy, że piąty pacjent pochodzi z Mławy lub okolic. Okazuje się, że doszło do błędu komunikacji przy przyjęciu pacjenta -pochodzi z oddalonej o 30 km od Radomia Iłży. Dlaczego więc trafił aż do Płocka? Placówki w Radomiu i Warszawie są przepełnione. 

Dane liczbowe: 

  • 13 pacjentów na oddziale zakaźnym,
  • 5 z potwierdzonym COVID-19,
  • 1 pacjent na oddziale intensywnej terapii, 
  • 9 pobrań ostatniej doby.

Zmieniła się strategia placówki w szukaniu miejsca dla pacjentów z koronawirusem. Pierwszym wyborem po oddziale zakaźnym nie będzie już dermatologia, a oddział chorób płuc. 

- Praktycznie każda sala ma węzeł sanitarny. Technicznie jest lepiej do tego przygotowany niż dermatologia. Nie ma już przyjęć na pulmonologię. Część pacjentów zostanie wypisanych, a ci wymagający dalszego leczenia zostaną przeniesieni na inne oddziały w naszym szpitalu - wyjaśnia dyrektor. 

Placówka nadal poszukuje miejsc na izolatoria dla pacjentów oczekujących na wynik. Jest już podpisana z Włodkowicem, który udostępnił akademik przy Misjonarskiej. Potrzeby mogą być jednak większe. 

- Szukamy też tzw. hotelu dla medyka. Na tę chwilę nie ma podejrzeń ani pozytywnego wyniku wśród kadry, ale potrzebujemy takiego miejsca - mówi dyrektor. - Trudno to oszacować, ale chcemy mieć dwa miejsca po 20 pokoi. 

źródło: portalplock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz