Zamknij

Zaszycie alkoholowe

12:35, 16.04.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:35, 16.04.2024
pixabay pixabay

Uzależnienie od alkoholu lub narkotyków to ogromny problem, z którym boryka się szerokie grono osób. Może dotyczyć praktycznie każdego z nas, przy czym nie zawsze zdajemy sobie sprawę z rangi tej choroby. Jeśli tylko zauważymy u siebie lub bliskie osoby objawy wskazujące na uzależnienie, trzeba działać szybko. Skorzystajmy zatem z pomocy specjalistów, którzy dobiorą dla nas skuteczną i niezawodną formę leczenia. Czym jest zaszycie alkoholowe? Co musimy wiedzieć o detoksie narkotykowym?

Detoks narkotykowy

W przypadku uzależnienia od narkotyków, często stosuje się detoks narkotykowy. Czym jest ten proces? Okazuje się, że detoksykacja bazuje na stopniowym uwalnianiu narkotyków z naszego organizmu, które niszcząco wpływają na całe ciało. Pacjent cały czas pozostaje pod opieką specjalistów, kontrolujących stan zdrowia i ewentualne skutki uboczne. Podczas detoksu narkotykowego pacjent zazwyczaj otrzymuje lekarstwa, które mają za zadanie zmniejszać objawy odstawienia narkotyków i ryzyko powikłań medycznych. Najważniejszym celem detoksykacji jest przywrócenie równowagi w naszym organizmie i zmniejszenie szkód, do jakich doprowadził narkotyki! Pamiętajmy o tym, że po zakończeniu detoksu mile widziane jest kontynuowanie terapii, tak aby cieszyć się trwałym powrotem do zdrowia. 

Zaszycie alkoholowe

A jakie metody są stosowane w leczeniu alkoholizmu? Tutaj sprawdza się przykładowo zaszycie alkoholowe, które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów. Wykorzystywana jest substancja o nazwie esperal - powoduje ona przykre objawy psychiczne i fizyczne w sytuacji, gdy dana osoba sięgnie po alkohol. Warto wiedzieć, że esperal w Pruszkowie działa skutecznie i odstraszająco na pacjentów. Blokuje on enzym odpowiedzialny za metabolizowanie alkoholu w organizmie, przez co w razie spożycia odczuwamy nudności, bóle głowy, wymioty, skurcze mięśni, pocenie się itp. 

Nie bez znaczenia jest to, że wszywka alkoholowa stanowi uzupełnienie psychoterapii w procesie leczenia alkoholizmu! Ten lek ma zmniejszać naszą motywację do picia i zwiększać szanse na zachowanie abstynencji w codziennym życiu. Jednakże nie stanowi samodzielnego sposobu na pozbycie się kłopotu, dlatego musimy pamiętać także o wsparciu terapeutycznym i własnej motywacji do zmiany stylu życia oraz nawyków. Eksperci jasno wskazują, że środek nie jest odpowiedni dla każdego - ostrożność muszą zachować osoby z chorobami układu krążenia, nerek, czy też wątroby. Poza tym, zawsze warto skonsultować swoją decyzję ze specjalistami, mając na uwadze interakcje esperalu z innymi lekami i potencjalne skutki uboczne. 

Podsumowując, warto zauważyć, że alkoholizm i narkomania to bardzo trudne choroby. Pacjent sam musi czuć, że chce wyzdrowieć i odzyskać swoje dawne życie, wolne od nałogu. W przeciwnym razie raczej nie uzyskamy pożądanych skutków leczenia, gdyż nie da się nikogo zmusić do skorzystania z pomocy lekarzy. Jeśli poszukujemy wsparcia w leczeniu uzależnień, wybierzmy profesjonalną firmę Alkater. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%