Zamknij

Ile musimy zapłacić za metr blachy modułowej?

art. sponsorowany + 12:16, 12.09.2023 Aktualizacja: 12:16, 12.09.2023

Czasy są niepewne, dlatego ciężko też o cenową stabilność. Boleśnie przekonaliśmy się o tym w 2022 roku, kiedy obserwowaliśmy podwyżki w niemalże wszystkich rynkowych sektorach. Niestety, również w branży budowlanej nie zabrakło zwyżek cenowych. Podrożała stal, więc musiały podrożeć też blachodachówki. Pora przyjrzeć się aktualnym cenom blachodachówek. Czy najgorsze już za nami i możemy spodziewać się zmniejszenia cen lub obniżek? 

Podwyżce cenowej uległa, uwielbiana przez inwestorów, blachodachówka modułowa. Wydarzenia ostatnich lat przyczyniły się do tego, że musimy zapłacić więcej, by cieszyć się nowym blaszanym pokryciem. Podrożały surowce, z których wykonywana jest blacha modułowa, dlatego właśnie w tym zjawisku należy dopatrywać się przyczyny cenowych zmian. Na szczęście blaszane pokrycia cały czas zaliczają się do produktów o przystępnej cenie. Ile na obecną chwilę będzie nas kosztować pokrycie dachowe złożone z blachy modułowej? Odpowiadamy! 

Jak zdefiniować blachę modułową? 

Blachodachówki modułowe mają bardzo ciekawą postać. Sprzedawane są jako arkusze niewielkich rozmiarów, które odznaczają się identycznymi wymiarami. Ich zadaniem jest stworzenie kompletnego systemu, który w momencie przyjechania na plac budowy jest gotowy do montażu. Jej specyfika pozwala na kupienie potrzebnych nam zasobów od ręki. Wyliczenie niezbędnej ilości materiału na pokrycie jest w tym przypadku bardzo proste, ponieważ wystarczy znać metraż swojego dachu. Blachodachówki panelowe są też idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią tracić cennego czasu. Oprócz tego, że przy zakupie blachodachówki nie trzeba czekać kilku tygodni na realizację zamówienia, to jeszcze dekarze mogą przystąpić do pracy z nią od razu, gdy dostawa zawita na miejsce budowy. Inwestorzy oraz dekarze cenią blachodachówkę za dowolność, którą zostawia ona podczas wszelkich działań (dowolny kierunek montażu). Na plus panelówek przemawia również znikomy odpad, który w jej przypadku zredukowany został do 5% całości zakupionych produktów.  

Przyszła pora na to, żebyśmy pochylili się nad ofertą blachodachówek firmy Blachy Pruszyński. Gdybyśmy mieli opisać ją jednym słowem, postawilibyśmy na „różnorodność”. Możemy mówić o bogactwie wyboru, gdzie każdy wzór cechuje wyjątkowość. Każdy wzór ma swoje indywidualne cechy, np. blachodachówka FIORD wpisuje się w ideę budownictwa skandynawskiego, a REGLE w sposób efektywny i efektowny korzystają z dziedzictwa drewnianego gontu. Nie zapominajmy również o modelach PŁASKA, która spodoba się tym, którzy nie przepadają za przesadnym skomplikowaniem oraz LOARA, która cały czas zachwyca swoim niespotykanym kształtem. Warto przypomnieć, że każdy z modeli występuje w wielu kolorach, dzięki czemu idealnie wpiszą się w każdy gust. 

Sytuacja cenowa 

Ceny są cenom nierówne. W tym artykule chcemy podkreślić, że pod naszą lupą znalazły się ceny blachodachówek pochodzących od renomowanych producentów. Musimy liczyć się z faktem, że ceny u renomowanych producentów mogą być wyższe niż te oferowane przez lokalnych twórców. Musimy jednak pamiętać o tym, że renomowany producent ma znacznie bogatsze zaplecze badawcze, które pozwala na dokładne przetestowanie produktu przed wpuszczeniem go na rynek. Dysponuje też imponującą technologią, która pozwala na bardziej jakościową i wydajniejszą produkcję. Przejdźmy do konkretów – ile aktualnie przyjdzie nam zapłacić za metr blachodachówki modułowej? Ceny zaczynają się od 50 zł za m2 dla najtańszego wariantu. Pewną granicę stanowi cena 80 zł za m2, choć nie jest to maksymalna kwota dotycząca ceny za opisywaną wielkość. Dokładniej rozpisane cenniki znajdziemy na stronie firmy Blachy Pruszyński. Do pobrania dostępne są załączniki z bogatymi katalogami, w których wycenione zostały wszystkie produkty dostępne w ofercie.  

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%