Zamknij

Zapalił się dach. Ogień pojawił się w środku nocy. Jest zbiórka na odbudowę

16:51, 04.04.2022 | .
Skomentuj fot. terazgabin.pl
REKLAMA

4 kwietnia po godzinie 3 w nocy Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Paszkówka w Gąbinie. Do akcji natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków z OSP Gąbin oraz dwa wozy gaśnicze z JRG nr 2 PSP w Płocku oraz podnośnik hydrauliczny również z Płocka. Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu gąbińskich strażaków zastano rozwinięty pożar dachu budynku. Dowódca poprosił o zadysponowanie kolejnych sił i środków w tym specjalistycznej ładowarki teleskopowej z lancą gaśniczą. Na miejsce zadysponowano także dwa wozy gaśnicze z OSP Dobrzyków. 

Akcja gaśnicza była bardzo wymagająca dla strażaków. Z uwagi na duże zadymienie i intensywne płomienie konieczne było używanie aparatów ochrony dróg oddechowych. Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu na płonący dach oraz wprowadzili do środka rotę gaśniczą, której zadaniem było ugaszenie płomieni od wewnątrz budynku. Dalsze działania polegały na dokładnym sprawdzeniu budynku oraz dogaszeniu tlących się jeszcze elementów kostrukcji dachu. 

Straty są bardzo duże. Budynek nie nadaje się do zamieszkania. Domownicy zdołali się ewakuować z płonącego domu. W internecie zorganizowana jest zbiórka pieniędzy potrzebnych na odbudowę domu. Można ją wesprzeć klikając tutaj.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%