Zamknij
REKLAMA

Wyloniono laureatów konkursu o Janie Pawle II. [zdjęcia]

09:36, 24.06.2020 | J.Z
Skomentuj fot. Beata Żabka
REKLAMA

Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy a jego nauczanie i wielkie dziedzictwo, które pozostawił, wciąż jest dla naszego narodu inspiracją do budowania Polski wolnej i sprawiedliwej. Rok 2020 wyjątkowy, bo ogłoszony przez Sejm Rokiem Świętego Jana Pawła II. W dniu 18 maja obchodziliśmy rocznicę 100 urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji katecheci z Dekanatu Gąbińskiego zorganizowali w swoich szkołach konkurs dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych.

Międzyszkolny konkurs zorganizowany był po raz drugi – w tym roku bohaterem był właśnie św. Jan Paweł II. Rywalizowały ze sobą szkoły: w Dobrzykowie, Nowym Grabiu, SP nr 15 w Płocku - parafia Ciechomice, w Borkach, szkoła w Nowym Kamieniu, w Gąbinie i w Łącku. Nadsyłanie prac, a nawet wyłonienie laureatów odbywało się zdalnie – mimo, wydawałoby się takiego utrudnienia, na konkurs wpłynęło aż 215 prac - w trzech kategoriach: klasy 1-3 miały za zadanie zilustrować hasło: Jan Paweł II – Papież Rodziny; klasy 4-6 miały przedstawić plastycznie Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny zaś uczniowie klas 7-8 przeprowadzali wywiad z tymi, którzy pamiętają Jana Pawła II.

W niedzielę 21 czerwca br w kościołach Dekanatu Gąbińskiego: w Dobrzykowie, Łącku, Troszynie, Ciechomicach i w Gąbinie - miała swój finał ta piękna inicjatywa – księża proboszczowie wraz z katechetami wręczali laureatom nagrody. Nagrodzeni uczniowie oryginalnie podeszli do tematu, prace były przemyślane, widać było, że spędzili nad nimi dużo czasu. Szczególnie ujmujące były wywiady z domownikami i ich wspomnienia związane z Janem Pawłem II.

Konkurs miał na celu przypomnienie młodemu pokoleniu życia, twórczości i osobowości św. Jana Pawła  II Papieża – Polaka w 100 rocznicę Jego urodzin oraz promowanie postawy Ojca Świętego jako wzorca osobowego – bo o Janie Pawle II i jego przesłaniu – szczególnie nam Polakom, nie wolno zapominać.

opracowanie: Beata Żabka
korekta: terazGabin.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz