Zamknij
REKLAMA

Gąbin pożegnał Księdza Proboszcza.

14:01, 01.05.2020 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

30 kwietnia w kościele parafialnym w Gąbinie odbyła się uroczystość pogrzebowa Księdza Proboszcza Andrzeja Świderskiego. Mszy Świętej przewodniczył Biskup Płocki Piotr Libera. W uroczystości wzięli udział księża i parafianie. Uroczystość ze względów trwającej epidemii miała ograniczoną formułę. Była jednak bardzo wzruszająca i wyjątkowa ponieważ od wielu lat nie żegnano w taki sposób urzędującego proboszcza. 

Msza Święta poprzedzona była modlitwą różańcową. Homilię wygłosił Ksiądz Krzysztof Jońćzyk - Proboszcz parafii Sadłowo. Przyjaciel Księdza Andrzeja w wyjątkowych słowach wspominał zmarłego. 

Na zakończenie Mszy Świętej głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin - Krzysztof Jadczak, Dyrektor Zespołu Szkół - Jadwiga Milewska oraz Prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich - Anna Lendzion. Wszyscy bardzo ciepło wspominali Księdza Proboszcza. W imieniu Księży głos zabrał Ksiądz Dziekan Bugusław Daniel Kwiatkowski - Proboszcz parafii Korzeń. 

Ksiądz Grzegorz Marzec - wikariusz gąbińskiej parafii odczytał testament duchowy Księdza Andrzeja Świderskiego, który sporządził na kilka dni przed śmiercią. W testamencie, głównie znajdowały się podziękowania dla osób, które spotkał na swojej ziemskiej drodze Ksiądz Andrzej. 

Po uroczystej Mszy Świętej, wikariusze parafii Gąbin przenieśli urnę z prochami swojego proboszcza na specjalnie przygotowaną platformę w samochodzie zakładu pogrzebowego. Bardzo przejmującym momentem było pożegnanie Księdza przez strażaków. Karawan odjechał z placu kościelnego przy dźwięku syren, które są na wyposażeniu wozów strażackich. Dalsze uroczystości miały miejsce na cmentarzu przy ulicy Kobylińskiego w Płocku, gdzie złożono urnę do rodzinnego grobu. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz