Zamknij

Świat freak fightów się rozwija – co czeka nas w 2023 roku?

00.00, 25.01.2023 art. sponsorowany

Od kilku lat na polskim rynku można zauważyć rosnące zainteresowanie wydarzeniami związanymi z walkami freak fighterów. Internetowi twórcy znani przede wszystkim ze swojej działalności w mediach społecznościowych coraz chętniej wychodzą do oktagonu, a widzowie mogą sprawdzić ich umiejętności sportowe. Czy rozwój tego zjawiska zostanie wstrzymany w 2023 roku, a może wręcz przeciwnie?

Początki freak fightów

Początek organizacji o tego typu tematyce miał miejsce kilka lat temu. Pierwsza na rynku pojawiła się federacja FAME MMA, która zorganizowała przełomowy event. Po zakończeniu tego wydarzenia pojawiło się wiele hejtu w Internecie, szczególnie ze strony prawdziwych sportowców. Jak się jednak okazuje, z perspektywy czasu była to doskonała decyzja właścicieli, ponieważ trafili oni w dziesiątkę. Nisza związana z walkami internetowych twórców okazała się idealnym wyborem.

Z perspektywy czasu trzeba przyznać, że z każdym kolejnym wydarzeniem gale freak fightowe notują niesamowity rozwój. Na podstawie wypowiedzi samych zawodników, którzy toczyli walki dla największych organizacji sportowych na świecie, a także wystąpili w FAME MMA, można stwierdzić, że pod kątem przygotowania eventu, wrażenia i podobnych czynników freak fighty stoją obecnie na wyższym poziomie.

Bez wątpienia takie opinie tuż po rozpoczęciu tego projektu były ciężkie do wyobrażenia. Obecnie jednak taka jest sytuacja na rynku, dlatego też coraz więcej sportowców dąży do tego, aby otrzymać walkę w federacji FAME MMA. W przeszłości FAME MMA obstawianie było dostępne na walki z udziałem Borysa Mańkowskiego, Normana Parke’a, czy też innych profesjonalnych zawodników znanych z KSW.

2023 rok w świecie freak fightów – co może się wydarzyć?

Świat freak fightów przede wszystkim nie znosi nudy, dlatego też najważniejsze będzie zaskoczenie publiczności. Pierwsza gala o tego typu tematyce odbędzie się na początku lutego w Krakowie, gdzie walką wieczoru będzie starcie Amadeusza Ferrariego z Kamilem Łaszczykiem. Aktualnie faworytem tego zestawienia w opinii zakładów bukmacherskich jest zawodowy bokser. Warto jednak zwrócić uwagę na formułę tego zestawienia, ponieważ obaj panowie stoczą walkę w mma. Takie rozwiązanie jest z pewnością promuje zawodnika, który jest jedną z największych gwiazd wśród freak fighterów w naszym kraju. Ferrari ma zdecydowanie lepsze warunki fizyczne, a także bez wątpienia postara się sprowadzić tę walkę do parteru, ponieważ z pewnością zdaje sobie sprawę, że w boksie nie ma żadnych szans.

W 2023 roku bez wątpienia konkurencja na rynku powinna stale wzrastać. Są 3 organizacje zajmujące się eventami od tego typu tematyce, które ze sobą konkurują. Mowa tutaj o FAME MMA, High League, a także Prime MMA. Ostatnia z nich wzbudza ogromne kontrowersje ze względu na angaż niektórych zawodników, a także oprawę samego wydarzenia, jednak nadal funkcjonuje na rynku i na 2023 rok ma zaplanowane kolejne eventy.

Włodarze FAME MMA, czy też High League z pewnością postarają się dostarczyć kibicom jeszcze większych emocji niż przed rokiem. Oznacza to, że możemy być świadkami walk w nowej formule, a także na specjalnych zasadach. Coś takiego pojawiło się już w poprzednich latach, gdy rozpoczęto rywalizacje w klatce rzymskiej, a także bez limitu czasowego.

Jednym z elementów, który najmniej podoba się kibicom, są kolejne zestawienia w boksie. Wszystko ze względu na to, że te walki są najmniej widowiskowe i generują najmniejsze zainteresowanie. Właśnie dlatego organizatorzy coraz częściej nie zgadzają się na takie warunki zawodników, czego przykładem jest starcie wieczoru na linii Ferrari vs Łaszczyk. Często punktem porozumienia jest rywalizacja w K-1.

Obstawianie FAME MMA i freak fightów

Nie ma jednej specjalnej recepty na sukces dotyczącej FAME MMA obstawiania. Trzeba przyznać, że są to tak nieobliczalne zestawienia, że w większości przypadków może zdarzyć się w nich praktycznie wszystko. Pamiętaj o tym, że kursy w walkach z udziałem internetowych twórców nie mają tak dużego przełożenia na rzeczywistość, jak chociażby w przypadku organizacji KSW. W tamtym przypadku analitycy mogą bazować na realnych umiejętnościach zawodników, obejrzeć ich walki czy też porównać statystyki, natomiast w świecie freak fightów często przeliczniki wystawiane są w ciemno, jeśli ktoś dopiero debiutuje.

Obstawiając FAME MMA pamiętaj o sporej losowości, która występuje na eventach o takiej tematyce. Są jednak już zawodnicy, którzy do tej pory stoczyli po kilka walk, dlatego też na ich podstawie można tworzyć profesjonalne analizy. Inaczej wygląda jednak sytuacja w przypadku debiutantów. Tam zadanie dotyczące obstawiania FAME MMA jest o wiele trudniejsze ze względu na brak informacji o umiejętnościach, czy też stylu walki.

Czy obstawianie FAME MMA różni się od High League, czy też Prime MMA?

W większości przypadków nie ma żadnej różnicy pomiędzy tymi eventami. Warto jednak zwrócić uwagę na poszczególne zestawienia, ponieważ w niektórych przypadkach dochodzi do rywalizacji dwóch sportowców, co wpływa na obstawianie. Ewentualnie również może być inny format walki, czy też rywalizacja w parach. Prime MMA w 2022 roku najbardziej zaskoczyło fanów, ponieważ dało graczom możliwość oglądania i tym samym obstawiania walki w budce telefonicznej. Czy w takim kierunku podąży rynek freak fightowy w 2023 roku? Jest to możliwe, chociaż akurat tamto starcie nie przyjęło się najlepiej wśród kibiców. Być może dlatego, że było tak jednostronne i zakończyło się po kilkudziesięciu sekundach.

Na jakie zestawienie najbardziej czekają kibice?

Nie ma wątpliwości, że najbardziej wyczekiwaną postacią wśród fanów, która do tej pory nie walczyła w FAME MMA byłby Friz. Znany youtuber i twórca Ekipy do tej pory regularnie odmawiał, jednak ostatnie wydarzenia związane z jego projektem mogą sprawić, że włodarzom uda się go przekonać. Zobaczymy w najbliższym czasie.

Ogromne zainteresowanie wśród kibiców przyciąga również zawodnik z Torunia, czyli Denis Załęcki. Znany przede wszystkim na arenie kibicowskiej Bad Boy doskonale odnalazł się w wydarzeniach o takiej tematyce i przyciąga publikę w całym kraju. Załęcki do tej pory nie ma najlepszego bilansu w rywalizacjach freak fightowych, jednak trzeba przyznać, że jego starcie z Arturem Szpilką cieszyło się ogromną popularnością wśród fanów. Być może organizacja High League będzie w stanie stworzyć mu kolejny wielki pojedynek w 2023 roku. Analizując sytuację na rynku widać, że najbardziej wyczekiwane jest jego starcie z Don Kasjo, ponieważ obaj zawodnicy nie pałają do siebie sympatią – mówiąc najbardziej łagodnie. Realnie zaś mają ogromny konflikt, którego zakończenie w oktagonie może być strzałem w dziesiątkę dla organizacji, która doprowadzi do tego starcia.

Więcej na temat sportu znajdziesz tutaj.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Autor tekstu: Filip Mełnicki – obecnie związany z agencją iGaming Nomads. Od 2 lat w branży iGaming, zajmuje się pisaniem artykułów o sporcie i zakładach bukmacherskich. Prywatnie fan Twardych Pierników Toruń. Na linkedin - https://www.linkedin.com/in/filip-melnicki/

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%