Zamknij

Doktor z Gąbina z prestiżowym stypendium.

16:00, 22.01.2021 | J.Z
Skomentuj fot. archiwum prywatne Michał Falkowski
REKLAMA

Michał Falkowski - pochodzący z Gąbina doktor nauk farmaceutycznych otrzymał prestiżowe stypendium, dzięki któremu pod okiem najwybitniejszych naukowców będzie prowadził badania w Holandii. Stypendia zostały rozdane w ramach Programu im. Mieczysława Bekkera 2020. Konkurs jest organizowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.

Celem Programu jest zwiększenie mobilności międzynarodowej naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych poprzez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w renomowanych zagranicznych ośrodkach na całym świecie.

Doktor Michał Falkowski będzie wykonywać badania naukowe na uniwersytecie w Groningen (Holandia) pod kierunkiem prof. Wiktora Szymańskiego, współpracownika Bena Feringi - laureata Nagrody Nobla z dziedziny chemii z 2016 roku. Wspólnie będą pracować nad opracowaniem nowych fotouczulaczy wykorzystywanych w terapii fotodynamicznej skierowanych przeciwko mikroorganizmom. 

Gratulujemy Michałowi otrzymania stypendium i wszystkich, dotychczasowych osiągnięć. Trzymamy kciuki za powodzenie dalszej ścieżki rozwoju. 

Dr Michał Falkowski - absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. W roku akademickim 2011/2012 obronił pracę magisterską pod kierunkiem prof. dr. hab. Michała Marszałła w Katedrze Chemii Leków. W 2013 został zatrudniony jako wykonawca grantu NCN realizowanego w Katedrze i Zakładzie Technologii Chemicznej Środków Leczniczych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W roku 2013 rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Badania dotyczące syntezy podstawionych i dendrymerycznych siarkowych porfirazyn i ich prekursorów prowadził pod opieką naukową prof. dr. hab. Tomasza Goślińskiego. W międzyczasie ukończył studia podyplomowe: Prowadzenie i Monitorowanie Badań Klinicznych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (w 2014 roku) oraz Zaawansowane Materiały i Nanotechnologia w Praktyce w Centrum Nanobiomedycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (w 2015 roku). Od stycznia 2018 roku jest kierownikiem grantu Narodowego Centrum Nauki, który wykonuje w Katedrze Chemii Leków Collegium Medicum w Bydgoszczy, gdzie został zatrudniony na stanowisku asystenta w 2017 roku. Badania naukowe realizował na uniwersytetach zagranicznych m. in. Rutgers University New Brunswick, University of Pacific San Francisco, Tor Vergata University w Rzymie oraz w firmie Zentiva w Pradze. Jako laureat Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej realizował staż badawczy na uniwersytecie w Udine (Włochy). We wrześniu 2019 na Uniwersytecie im Karola Marcinkowskiego w Poznaniu obronił z wyróżnieniem pracę doktorską zatytułowaną "Podstawione i dendrymeryczne porfirazyny siarkowe o potencjalnym zastosowaniu w medycynie - synteza i charakterystyka fizykochemiczna". Tematyka jego badań naukowych obejmuje syntezę związków fotouczulających o potencjalnym zastosowaniu w terapii fotodynamicznej. (...) - czytamy na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

 źródło: UMK Toruń

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%