Zamknij

Miasto i Gmina Gąbin z budżetem na 2021 rok.

13:10, 04.01.2021 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Rada Miasta i Gminy Gąbin podczas ostatniego posiedzenia w 2020 roku przyjęła budżet na bieżący rok. Mimo globalnie trudnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, budżet na 2021 rok można uznać za bardzo dobry. W uchwale, którą przyjęli radni znajdują się bardzo ważne dla mieszkańców inwestycje. 

Dochody Miasta i Gminy Gąbin w 2021 roku wynosić mają 59 088 705 zł. Na tą kwotę składają się wpływy z dotacji, subwencji oraz podatków i innych opłat. Wydatki zaplanowano na poziomie 61 136 195 zł. 

W budżecie na 2021 rok znajduje się kwota ponad 377 tysięcy złotych na dopłatę do przejazdów pasażerskich autobusami komunikacji miejskiej. Na ochronę przeciwpożarową przeznaczono ponad 450 tysięcy złotych. 

Największe środki budżetowe przeznaczane są na oświatę, wychowanie i edukację wczesnoszkolną. Na ten cel Rada zabezpieczyła ponad 22 miliony złotych. Kolejne znaczne wydatki to oświetlenie placów i ulic - 1 170 000 zł oraz gospodarka odpadami - ponad 2,8 miliona złotych. 

Na dotacje dla organizacji, które wezmą udział w konkursie w zakresie sportu i kultury fizycznej zabezpieczono kwotę 230 000 zł. 

Kluczowym wydatkiem i jednocześnie jednym z największych w zakresie inwestycyjnym jest przebudowa stacji uzdatniania wody w Kępinie-Plebance. Na ten cel przeznaczono ponad 2,8 miliona złotych. Ponadto modernizowane będą sieci wodociągowe i kanalizacyjne. 

Na budowę dróg gminnych przeznaczono ponad 1,8 miliona złotych. W tym paragrafie znajduje się między innymi bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Osiedla Pisarzy w Gąbinie. Kwotę ponad 280 tysięcy złotych zabezpieczono na organizację Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Do utworzenia takiego miejsca zobowiązuje ustawa. 

Kwotę 450 tysięcy złotych zabezpieczono na pokrycie wydatków związanych z pobytem mieszkańców Miasta i Gminy Gąbin do Domach Pomocy Społecznej. 

Uchwała Budżetowa Miasta i Gminy Gąbin to uchwała, która wyznacza poziom dochodów i wydatków w całym roku budżetowym. W ciągu roku może ona być aktualizowana. Ma to związek z ciągłym pozyskiwaniem środków finansowych i koniecznością dostosowywania środków finansowych na przykład do wyników postępowań przetargowych. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%