Zamknij
REKLAMA

Historia i pierwsza pomoc. Wyjątkowe miejsce przy gąbińskiej remizie.

16:10, 30.10.2021 | .
Skomentuj fot. OSP Gąbin
REKLAMA

Ochotnicza Straż Pożarna w Gąbinie zrealizowała projekt pn. „Edukacja i historia idą w parze. Utworzenie kącika edukacyjno-historycznego” w ramach programu Działaj Lokalnie organizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem z Płocka.

Zadanie polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu tablic informacyjnych, które zawierają informacje o gąbińskiej jednostce oraz informują o zasadach postępowania w przypadku zagrożenia. Tablice przez kilka godzin montowali sami strażacy. Przed montażem konieczne było odpowiednie przygotowanie ogrodzenia. Pomagali również najmłodsi. Tablice zawisły na ogrodzeniu przy miejscu do spotkań, który stworzono obok jednostki. Dzięki temu oprócz mieszkańców i gości licznie przechodzących obok remizy z treścią tablic będą mogły zapoznać się również osoby korzystające z tego miejsca.

Dzięki realizacji projektu zwiększy się wiedza na temat historii i obecnej formy pożarnictwa w Gąbinie. Mieszkańcy po zapoznaniu się z tablicami o pierwszej pomocy będą mogli również skutecznie nieść pomoc w sytuacjach zagrożenia.

Projekt pn. Edukacja i historia idą w parze. Utworzenie kącika edukacyjno-historycznego. Dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji „FLZP – Młodzi Razem” i Powiatu Płockiego. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%