Zamknij
REKLAMA

Biesiada Patriotyczna odbyła się w Zespole Szkół.

14:30, 10.11.2019 | J.Z
Skomentuj
REKLAMA

8 listopada w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odbyła się Biesiada Patriotyczna. Była to pierwsza tego typu uroczystość organizowana przez Dyrekcję, Radę Rodziców, Radę Pedagogiczną i Stowarzyszenie "Iuvenes". 

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16:00. Dyrektor placówki - Jadwiga Milewska powitała wszystkich zebranych. Odśpiewano wszystkie zwrotki Hymnu Narodowego i oddano głos pierwszym wykonawcom, którymi były dzieci z Przedszkola Samorządowego w Gąbinie. Podczas biesiady, jeden z zaproszonych gości wygłosił ciekawy wykład pod nazwą "Koń w Wojsku Polskim". Prezentacja oparta była na zdjęciach i przygotowanych eksponatach. Głos zabrał również Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin - Krzysztof Jadczak. Przekazał na ręce Pani Dyrektor podziękowania wraz z książką "Dzieje Gąbina". Swój występ miała także młodzież ucząca się w gąbińskim Zespole Szkół. Wspaniałe przygotowanie i teatr cieni bardzo zaciekawiły publiczność, która nagrodziła wykonawców owacjami na stojąco. 

Podczas Biesiady nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Dla gości przygotowany był poczęstunek w postaci tradycyjnych wypieków oraz chleba ze smalcem i ogórkiem. Uczestnicy wydarzenia z pewnością mogą stwierdzić, że był to dobrze spędzony czas. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz