Zamknij

Wielkanoc w reżimie sanitarnym, a pierwsze komunie przesunięte?

13:00, 26.02.2021 | Źródło: RadioZET.pl/Rzeczpospolita/PAP
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Jak donosi Rzeczpospolita tegoroczna Wielkanoc znów może być spędzona w pełnym reżimie sanitarnym, a pierwsze komunie zostaną przesunięte. Podjęcie takich decyzji może być kwestią czasu.  

Byłby to już trzecie święta, które spędzamy w gronie kilku, najbliższych osób. Rząd nie wyklucza podjęcia działań, które zobligują Polaków do takiego zachowania. 

Te miałyby zapaść w połowie miesiąca, bo zdaniem ekspertów Ministerstwa Zdrowia, właśnie na okres koniec marca-początek kwietnia ma przypaść szczyt zachorowań. 

Potwierdza to cytowany przez Rzeczpospolitą dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

- Można spodziewać się wzrostu dziennej liczby zakażeń nawet o 30–40 proc. – prognozuje dr Sutkowski.

Przesunięte mogą zostać także pierwsze komunie. Kościół, jak zwraca uwagę Rzeczpospolita, na razie nie decyduje się na podjęcie żadnych decyzji i daje sobie czas. Hierarchowie bacznie przyglądają się rozwojowi trzeciej fali pandemii. 

Na łamach gazety wypowiedział się rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej, ks. kanonik dr Marcin Sawicki. Twierdzi on, że "sytuacja jest bardzo dynamiczna, a coś będzie wiadomo w połowie marca". 

Dr Sutkowski uważa, że sytuacja związana z koronawirusem do maja może nie ulec wyraźnej poprawie. Rozwój pandemii zależy m.in. od tempa szczepień, mutacji wirusa, a także zachowania społeczeństwa. 

– Nie wydaje mi się jednak, że sytuacja będzie całkowicie opanowana. Uważam, że dla bezpieczeństwa należałoby je (pierwsze komunie - przyp. red.) przesunąć np. na lipiec – uważa dr Sutkowski cytowany przez Rzeczpospolitą.  

(Źródło: RadioZET.pl/Rzeczpospolita/PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%