Zamknij
REKLAMA

W szkole szyją maseczki i wspierają seniorów. W ramach projektu "Będzie dobrze".

11:35, 26.06.2020 | J.Z
Skomentuj fot. SP Gąbin
REKLAMA

W Szkole Podstawowej w Gąbinie działa Stowarzyszenie "Lampas". Stowarzyszenie podjęło działania mające na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii poprzez realizację projektu "Będzie dobrze!" - wspieramy seniorów w ramach programu Działaj Lokalnie 2020. 

Głównym założeniem jest szeroko pojęte wsparcie dla seniorów, integracja społeczeństwa lokalnego i budowanie relacji międzyludzkich. W tym celu zaplanowanych jest szereg działań, które będą podejmowane przez społeczność szkolną (dzieci, młodzież, nauczycieli i innych pracowników szkoły). Jednym słowem nasz projekt, to „łączenie pokoleń” z przekazem BĘDZIE DOBRZE!

W ramach realizacji projektu sukcesywnie przeprowadzane będą liczne działania skierowane do osób starszych:

  • produkcja i dystrybucja maseczek ochronnych, toreb i siatek „eko”;
  • konkursy (konkurs na projekt graficzny ulotki „Bądź bezpieczny” i konkurs na skecz „Będzie dobrze”)
  • akcje społeczne („Załóż babci Messengera” i „Książka dla seniora”);

Z początkiem czerwca rozpoczęły się prace nad produkcją maseczek ochronnych, toreb i siatek „eko”. W akcję szycia zaangażowali się wolontariusze. Produkt trafiły już do mieszkańców DPS w Koszelewie oraz podopiczenych MGOPS w Gąbinie. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz