Zamknij
REKLAMA

Bezpłatna mammografia w Gąbinie.

13:05, 31.07.2020 | J.Z
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

Już 6 sierpnia w Gąbinie odbędą się bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone i nie są leczone z powodu raka piersi. Z oferty mogą skorzystać kobiety, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie miały wykonanego badania w ramach programu lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. 

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań oraz personelu medycznego badania będą wykonywane z zachowaniem wszelkich przewidzianych prawem środków ostrożności w zakresie zarówno wyposażenia techników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni będą mogły jednocześnie przebywać tylko trzy Panie,  co zapewnia możliwość utrzymania dystansu 2 metrów.  Przed badaniem pracownicy medyczni zmierzą Paniom temperaturę i poproszą o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji Pań będą także środki do dezynfekcji rąk.

Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.  Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

Przypominamy, że badania wykonywane w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi nie wymagają skierowania , a tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów  kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. Dlatego też, zachęcamy wszystkie Panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie o nie zwlekanie z rejestracją na mammografię.

źródło: LUX-MED

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AnnAnn

0 0

Witam, gdzie będzie przeprowadzana ta mammografia? Wysłałam zgłoszenie, otrzymałam potwierdzenie przyjęcia, ale nie otrzymałam informacji gdzie w Gąbinie będzie ona przeprowadzana 17:20, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz