Zamknij
REKLAMA

Odlotowy ślub? Tylko w Troszynie.

23:03, 07.11.2019 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj

Parafia pw. Świętego Leonarda w Troszynie Polskim jest wyjątkowa w całej Diecezji Płockiej. Wszystko za sprawą małej liczby parafian i wyjątkowej pasji Księdza Proboszcza, która powoli staje się nieodłącznym elementem parafialnego życia. 

Ksiądz Proboszcz Stanisław Pietkiewicz jest pilotem i szybowcowym instruktorem. Przy plebanii stworzył coś na podobieństwo lotniska. To kilkaset metrów wyrównanego i obsianego trawą pola. Znajomi lotnicy zaprzyjaźnili się z parafianami. Biorą udział w uroczystościach, które odbywają się na terenie troszyńskiej parafii. 

W połowie października w pięknym, zabytkowym kościółku miał miejsce ślub. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że para młoda i goście przylecieli na uroczystość samolotami. Widok nowożeńców wysiadających z samolotu i idących pod rękę w kierunku kościoła może nieco zaskakiwać. Z pewnością jest to widok, niespotykany zbyt często, tym bardziej w Troszynie. 

Na tę okoliczność został przygotowany krótki filmik, który być może zachęci innych lotników do odwiedzin parafii w Troszynie Polskim. Ksiądz Proboszcz i parafianie zawsze miło witają gości. Czy wieść o "nieziemskich ślubach" rozniesie się wśród lotniczej braci i takich ślubów będzie więcej? Bardzo na to liczymy. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone