Zamknij

Strażacy rakowi mówią NIE. Realizują prozdrowotny projekt.

10:30, 28.12.2020 | J.Z
Skomentuj fot. OSP Gąbin
REKLAMA

Ochotnicza Straż Pożarna w Gąbinie realizuje projekt pn. "Rakowi mówimy NIE! Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla strażaków i ich rodzin" w ramach programu Zdrowie dla Płocka, którego organizatorem jest Fundacja ORLEN. Projekt skierowany jest do strażaków ochotników z terenu Miasta i Gminy Gąbin oraz ich bliskich. Ma za zadanie zwiększyć świadomość w zakresie profilaktyki nowotworowej. 

W ramach projektu, do każdej jednostki OSP działającej na terenie Miasta i Gminy Gąbin trafiły ulotki informacyjne oraz edukacyjne prezentacje multimedialne. Materiały rozpowszechnione mają być wśród strażaków i ich rodzin. Kolejnym bardzo ważnym działaniem, które udało się zrealizować dzięki wparciu Fundacji ORLEN jest stworzenie stanowiska do czyszczenia strażackich ubrań specjalnych. Dzięki temu, strażacy mogą sprawnie oczyścić swoje mundury, które narażone są na działanie rakotwórczych czynników. Dzięki programowi zakupiono również specjalną chemię piorącą i impregnującą. 

Projekt pn. "Rakowi mówimy NIE! Zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dla strażaków i ich rodzin" dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach programu Zdrowie dla Płocka. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz