Zamknij
REKLAMA

Poważne interwencje strażaków z Gąbina. W jeden weekend...

22:12, 06.09.2020 | J.Z
Skomentuj fot. terazGabin.pl
REKLAMA

Miniony weekend nie należał do spokojnych dla strażaków z OSP Gąbin. W sobotę i niedzielę byli dysponowani do dwóch poważnych zdarzeń, podczas których musieli wykazać się umiejętnością udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. 

Do pierwszego zdarzenia druhowie zostali zadysponowani w sobotę około godziny 12:00. Z informacji jaką otrzymali wynikało, że u jednej z mieszkanek Gąbina doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy przejęli resuscytację krążeniowo oddechową. Do prowadzenia akcji ratunkowej wykorzystali defibrylator AED. Do działań dołączyła załoga śmigłowca ratunkowego i strażacy z PSP Płock. Ratownikom udało się przywrócić czynności życiowe. Poszkodowana została zabrana do szpitala. 

Do kolejnego zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 19:00. Na jednej z posesji w miejscowości Czermno pomocy potrzebował mężczyzna, który doznał poważnego urazu głowy. Do akcji zadysponowano strażaków z OSP Gąbin, PSP Płock i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka "Ratownik 18" oraz naziemny zespół ratownictwa medycznego. Zadaniem przybyłych na miejsce ratowników było zatamowanie krwawienia i przygotowanie poszkodowanego do transportu do szpitala. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz