Zamknij

Gąbin świętował rocznicę uchwalenia konstytucji i Dzień Strażaka.

10:05, 05.05.2022 | .
Skomentuj fot. terazgabin.pl/Grzegorz Szaliński
REKLAMA

3 maja w Gąbinie odbyły się obchody uchwalenia konstytucji połączone z Miejsko-Gminnym Dniem Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12 w kościele parafialnym gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, Strażaków i pokoju na świecie. W obchodach wzięły udział poczty sztandarowe, władze Miasta i Gminy Gąbin, przedstawiciele instytucji, liczna grupa mieszkańców oraz pododdział strażaków. 

Po Mszy Świętej przy dźwiękach orkiestry OSP Gąbin wszyscy przeszli pod pomnik głaz Józefa Piłsudskiego w pobliskim parku. Tam asystę honorową pełnili harcerze z gąbińskiego szczepu Gradiam. Orkiestra odegrała Hymn Państwowy. Głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak, który w swoim wystąpieniu odnosił się do obecnej sytuacji w Ukrainie. Delegacje złożyły kwiaty, a harcerze zaśpiewali piosenkę pt. "Taki kraj". 

Na zakończenie oficjalnej części obchodów miała miejsce defilada pododdziałów. Około godziny 13:45 na gąbińskej starówce rozpoczął się piknik charytatywny "Solidarni z Ukrainą". Do godziny 19 na mieszkańców czekało wiele atrakcji i ciekawe występy artystyczne. Ale o tym w kolejnym artykule...

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%