Zamknij
REKLAMA

Rodzinna niedziela na dołku. Było wesoło i radośnie. [zdjęcia]

09:05, 30.08.2021 | J.Z
Skomentuj fot. terazGabin.pl
REKLAMA

29 sierpnia o godzinie 15 na tzw. "dołku" przy ulicy Wojska Polskiego w Gąbinie rozpoczął się Piknik Profilaktyczny "Pożegnanie Wakacji 2021". Mieszkańcy chętnie wzięli udział w wydarzeniu. Najmłodsi mogli korzystać z wielu atrakcji, a i znalazło się coś dla starszych. Organizatorami pikniku byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gąbinie, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak i Stowarzyszenie Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin. 

Podczas pikniku uczestnicy mogli skorzystać z wielu atrakcji i stoisk. Były dmuchane zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, grillowane kiełbaski, zabawy i animacje oraz kilka ciekawych propozycji, które przygotowały lokalne stowarzyszenia. Koło Gospodyń Wiejskich "Dobrzykowianki" z Dobrzykowa przygotowało pyszne ciasta i lemoniady. Smakołyki przypadły do gustu uczestnikom pikniku. Strażacy z OSP Gąbin przybyli na piknik dwoma terenowymi pojazdami - samochodem rozpoznawczo-ratowniczym i quadem. Mieszkańcy mogli z bliska obejrzeć sprzęt i robić sobie zdjęcia. 

Na terenie pikniku zorganizowano również punkt dla osób chętnych do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Ku radości organizatorów punkt wzbudził dość duże zainteresowanie. Dokonano około dwudziestu rejestracji. Dzięki temu zwiększy się baza dawców i szansa na uratowanie komuś życia. 

Podczas pikniku łączono zabawę z elementami profilaktyki społecznej. Podczas imprezy mieszkańcy mogli się integrować i wspólnie spędzać czas. Jedną z ciekawych zabaw, która przypadła uczestnikom do gustu było przeciąganie liny. Pojedynek był bardzo zacięty. W konkurencji wzięły udział wszystkie pokolenia - od najmłodszych do najstarszych mieszkańców okolicy. Organizatorem atrakcji i zabaw była firma Gabi-Land z Gąbina. 

Zadanie dofinansowane ze środków pozyskanych w ramach grantu uzyskanego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Aktywni Razem „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

[ZT]51869[/ZT]

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

CiekawyCiekawy

2 0

Cała polska interesuje się kontrowersjami związanymi z gąbińskim komendantem, rozumiem że dla tego portalu i mieszkańców naszego miasta to temat tabu? 12:10, 30.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Istota pozytywnaIstota pozytywna

0 0

Co by nie robić to i tak głosy na "nie" - dziwni są ludzie. Na zdjęciach widać wiele uśmiechniętych dzieciaków znaczy było warto to organizować. Pozdrawiam organizatorów 21:49, 30.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%