Zamknij
REKLAMA

Ilość zużywanej wody jest ogromna. Zakład Gospodarki Komunalnej apeluje.

16:54, 21.06.2021 | J.Z
Skomentuj fot. pixabay.com
REKLAMA

Wysoka temperatura powietrza i brak opadów powodują problemy z wydajnością sieci wodociągowych. Z problemem tym mieszkańcy borykają się od czasu gdy na dobre nastało lato. Podobna sytuacja jest w wielu gminach regionu płockiego. Zaczyna brakować wody w sieci, rozbiór wody jest kilkukrotnie większy niż normalnie. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gąbinie apeluje do mieszkańców o racjonalne korzystanie z wody. 

- W związku z występującymi ekstremalnie wysokimi temperaturami, powodującymi bardzo duże zużycie wody na poziomie maksymalnych wydajności ujęć wody i w efekcie spadki ciśnienia wody w wodociągu, mogące spowodować okresowe przerwy w jej dostawie do części odbiorców, w trosce o byt naszych odbiorców zwracamy się z apelem o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą - czytamy na stronie internetowej ZGKiM

Apel ten w szczególności skierowany jest do osób zaopatrujących się w wodę ze stacji wodociągowej Kępina która zasila miejscowości: miasto Gąbin, Koszelew, Grabie Polskie, Rumunki, Nowe Grabie, Ludwików.

Uprasza się o korzystanie z wody z sieci wodociągowej wyłącznie do niezbędnych celów bytowych i powstrzymywanie się od podlewania trawników, ogródków, upraw działkowych, rolnych, sadowniczych, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów, podłączania kurtyn wodnych itp.

Zakład wyjaśnia, że tylko takie ograniczenia mogą zapewnić odpowiednie ciśnienie wody w wodociągu oraz zniwelowanie przerw w jej dostawie do użytkowników sieci. 

Spadki ciśnienia powodują, że najbardziej poszkodowanymi odbiorcami są mieszkańcy Gąbina zamieszkujący w blokach na ulicy Złotej, Pięknej, Topolowej, Wojska Polskiego oraz wszyscy posiadający podgrzewacze gazowe które nie mogą się uruchomić przy spadku ciśnienia.

Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.

Z informacji jakie posiadamy wynika, żę od początku czerwca zapotrzebowanie wody z SUW Kępina wzrosło z 600 m3/dobę do 2000m3/dobę. Ilości te trzykrotnie przekraczają normalne potrzeby wody użytkowej. Z ostatnich analiz wynika że popyt na wodę jest jeszcze większy i zwiększenie dostaw nie poprawi sytuacji.

- Chcielibyśmy poinformować również, że prowadzone są intensywne prace na jednej z największych inwestycji wodociągowych w naszej gminie. Budowa nowego obiektu SUW jest już zakończona. Trwają ostatnie prace przy układach technologicznych i rozpoczęto zagospodarowanie terenu. W przyszłym tygodniu rozpocznie się rozruch nowych instalacji. Prace te są pracochłonne i wymagające szczególnej uwagi ze względu na jakość i bezpieczeństwo bakteriologiczne złóż filtracyjnych i całej armatury. Realny termin włączenia nowej technologii SUW to koniec lipca bieżącego roku - wyjaśnia ZGKiM w swoim komunikacie. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%