Zamknij

Kolejne miliony dla gminy Gąbin. Na Osiedle Pisarzy i stację w Kępinie.

08:31, 09.12.2020 | J.Z
Skomentuj fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki
REKLAMA

8 grudnia ogłoszono wyniki naboru wniosków do drugiego etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Samorządy do 30 września mogły składać wnioski o przyznanie wsparcia na konkretny cel. Wśród gmin, które otrzymają wsparcie jest również gmina Gąbin z niebagatelną kwotą ponad dwóch milionów złotych. 

- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To ogromny impuls inwestycyjny dla regionów. - czytamy na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Gmina Gąbin otrzyma wsparcie na dwa zadania. Pierwsze to budowa kanalizacji deszczowej na Osiedlu Pisarzy. Na ten cel rząd przekaże kwotę miliona złotych. Kolejne zadanie to  przebudowa stacji uzdatniania wody w Kępinie ze wsparciem Funduszu Inwestycji Lokalnych w drugiej turze opiewającym na kwotę milion dwieście tysięcy złotych. 

Samorząd Gąbina jest bardzo aktywny w pozyskiwaniu zewnętrznych dofinansowań. Wiele składanych wniosków daje dobre efekty w rozwoju gminy. Już wkrótce dzięki zewnętrznym środkom możliwa będzie realizacja bardzo ważnych zadań dla mieszkańców. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ObserwatorObserwator

0 0

SUPER tylko się cieszyć z .takiej kasy, ciekawi mnie ile gmin o uszczuplonym budżecie przez covid19 otrzymało taką pomoc , i kto tak naprawdę wiedział o takiej pomocy? 23:03, 11.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz