Zamknij

Strażacy z Czyżewa oficjalnie odebrali kluczyki do nowego wozu.

13:27, 24.08.2020 | J.Z
Skomentuj fot. OSP Czyżew/Kamil Puternicki
REKLAMA

23 sierpnia na terenie remizy OSP w Czyżewie odbyła się uroczystość poświęcenia i oficjalnego przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego, który trafił do miejscowych strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. 

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14 od Mszy Świętej. Następnie podczas podniosłej zbiórki strażacy odebrali kluczyki od nowego wozu. W wydarzeniu wziął udział Wiceminister MSWiA Maciej Wąsik, Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosław Nowosielski, Komendant Powiatowy PSP st. bryg. Roman Kosobudzki, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Artur Czapliński, Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego KRUS Joanna Bała, Starosta Gostyniński Arkadiusz Boruszewski, Burmistrz Miasta i Gminy Sanniki Gabriel Wieczorek oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy i strażacy z sąsiednich jednostek. 

Zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości druha Tadeusza Wróblewskiego. Meldunek przyjął Wiceminister Maciej Wąsik. Wciągnięto flagę na maszt i powitano wszystkich zebranych. Poświęcenia pojazdu dokonał Ksiądz Andrzej Młodziejewski. Kluczyki i dokumenty do ratowniczego Renaulta odebrał Prezes jednostki Michał Niewiadomski i Naczelnik Arkadiusz Szymański. 

Jednostka OSP w Czyżewie w ostatnim czasie bardzo prężnie się rozwija. Strażacy pozyskują nowy sprzęt i remontują strażnicę cały czas zwiększając potencjał bojowy. Gratulujemy druhom nowego wozu. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz