Zamknij

Młoda mieszkanka sąsiedniej gminy potrzebuje pomocy. Włącz się w zbiórkę.

22:47, 12.08.2020 | J.Z
Skomentuj fot. arch. prywatne WIktorii
REKLAMA

Młoda mieszkanka gminy Szczawin Kościelny potrzebuje naszej pomocy. Dziewczynka zmaga się z wieloma chorobami, które wyniszczają jej organizm. Potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja. 

 - Wiktoria jest nastolatką, a jedyne co może powiedzieć o swoim życiu to, że czasem boli nieco mniej. Nie ma życia typowej nastolatki, nie ma szans na tworzenie planów na przyszłość, bo jej życie toczy się w cieniu choroby… Schorzenie, które może spowodować, że możliwość samodzielnego poruszania i oddechu z dnia na dzień stanie się zwyczajnie niemożliwa. Dla mnie to przerażająca wizja, z której nie sposób się uwolnić. Boję się o każdy dzień. - mówi mama Wiktorii

Wika zmaga się między innymi z zespołem Ehralsa Danlosa (EDS), zespołem Arnolda Chiariego z jamistością rdzenia kręgowego oraz zespołem Klippel-Faila, dehydrydacją i deformacją kręgosłupa. Nie ma czucia, a jej mięśnie są bardzo słabe… Ta długa i tak lista, wciąż zdaje się powiększać. Dalsza diagnostyka to kolejne ciosy: wada układu moczowego z marskością nerki lewej, wada serca VSD, skolioza neurogenna. Leczenie, które dotychczas stosowano to za mało. Potrzebna jest regularna rehabilitacja oraz regularne zajęcia ze specjalistami, którzy utrzymają stabilny stan Jeśli zajęcia będą prowadzone z odpowiednim zaangażowaniem, Wiktoria ma szansę czuć się lepiej na co dzień. Dla niej życie bez bólu to spełnienie jednego z największych marzeń. 

- Robię co mogę, by wspierać ją w walce z chorobą. Chcę zapewnić jej przyszłość, ale już teraz trafiam na mur. Wizyty u lekarzy, konsultacje u specjalistów zdają się nie mieć końca. To niestety generuje ogromne koszty, bo większość wizyt odbywa się prywatnie. Gdybyśmy miały czekać w długich kolejkach na spotkanie z lekarzem, gdybyśmy mogły korzystać tylko z przysługujących nam godzin refundowanej rehabilitacji, stan Wiktorii byłby teraz opłakany. Na tej trudnej drodze stoją środki, których nie jesteśmy w stanie zdobyć, by kontynuować to, co zaczęło się już lata temu. - dodaje Pani Żaneta

Wiktoria ma szanse na specjalistyczną operację w Stanach Zjednoczonych. Lekarze postawili jednak warunek: dziecko musi nabrać sił podczas regularnej i żmudnej rehabilitacji. To wydaje się banalnie proste dla osoby sprawnej - ruch, przemieszczanie, oddech… Z perspektywy chorego wygląda to zupełnie inaczej, poruszanie i samodzielne przemieszczanie jest ogromnym sukcesem. 

Apelujemy do wszystkich czytelników naszego portalu aby pomogli Wiktorii osiągnąć marzenia. Wiktorię można weprzeć poprzez internetową zbiórkę pod adresem https://www.siepomaga.pl/wiktoria-szymczak. Do dzieła!

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz