Zamknij
REKLAMA

Ich córeczka urodziła się w karetce. Na pokładzie mieszkanka Gąbina.

16:06, 18.07.2020 | J.Z
Skomentuj fot. Pan Łukasz
REKLAMA

Pan Łukasz mieszka wraz z żoną w okolicach Bodzanowa. Kobieta była w zaawansowanej ciąży. W czwartek rano rozpoczął się poród. Przyszli rodzice wsiedli do samochodu i pędzili do szpitala. Było bardzo duże prawdopodobieństwo, że kobieta urodzi w samochodzie dlatego już po drodze wezwano zespół ratownictwa medycznego, który jechał w ich kierunku. Na pokładzie karetki była Zuzanna Balcerzak - mieszkanka Gąbina, studentka medycyny na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, która w płockim pogotowiu odbywa praktyki. 

Zespół Ratownictwa Medycznego przejął rodzącą na wysokości płockiej Imielnicy. Akcja porodowa zazwyczaj trochę trwa, jednak w tym przypadku było nieco inaczej. Mała Lenka przyszła na świat na środkowym pasie przy płockiej galerii Mazovia. 

– Był to zespół ratowniczy z praktykantką na pokładzie. Wszyscy byliśmy w szoku, młodzi ratownicy, nawet kierowca karetki, brali czynny udział w porodzie. Ratownik powiedział mi, że w ciągu 15 lat stażu to pierwszy jego taki przypadek, zawsze zdążył dowieźć rodzącą do szpitala – opowiada nam szczęśliwy tata. – To super ekipa, która dała radę i to są cisi bohaterowie! – podkreśla tata Lenki w rozmowie dla portalu petronews.pl

Lenka w bardzo dobrej formie została dowieziona do szpitala. Otrzymała 10 punktów w skali Apgar. 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz