Zamknij

"Nie niszczcie naszego drugiego domu". Wzruszający list dzieci ze Świniar.

14:08, 11.02.2020 | J.Z
REKLAMA
Skomentuj
fot. Pomóżcie uratować naszą szkołę/FP

Rada Gminy Słubice podjęła uchwały dotyczące likwidacji Szkoły Podstawowej w Piotrkówku i przekształcenia Szkoły Podstawowej w Świniarach. Choć są to uchwały intencyjne, wywołały wśród mieszkańców wiele negatywnych emocji i obaw. Na facebooku powstał profil związany ze szkołą w Świniarach. 

Jako zdjęcie w tle umieszczone jest zdjęcie pełnego emocji apelu skierowanego przez dzieci. W swoim wystąpieniu zwracają się o pomoc w uratowaniu placówki. Na zakończenie napisano zdanie zakończone wykrzyknikami "Nie niszczcie naszego drugiego domu". 

[ZT]50532[/ZT]

 

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (9)

MamaMama

8 3

Zdjęcie przedstawia dzieci które nie uczęszczają już do szkoły. Żeby chodzić do tej szkoły najlepiej trzeba być spokrewnionym z woźną. Już dawno powina być zamknięta.
14:34, 11.02.2020

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TaaTaa

2 2

Zdjęcie z ubiegłorocznego pikniku rodzinnego, więc ile dzieci nie chodzi do tej szkoły? Cała jedna klasa ??
Widzę, że osoba komentująca jest bardzo dobrze poinformowana.
Na zdjęciu są uczniowie m.in. obecnej 4-8 klas.

Czytając widzę, że Pani Woźna jest bardzo szanowana jeżeli trzeba mieć takie znajomości u niejmnie, żeby chodzić do tej szkoły.

Palnij się w łeb zanim coś napiszesz
16:30, 11.02.2020


Xyz Xyz

0 0

Oczywiście, a może właśnie propozycja dla rodziców, którzy tak bronią tych szkół- niech z własnej kieszeni płacą takiej Pani nauczyciel którą bardziej prowadzi zajęcia indywidualne, bo klasowym ciężko to nazwać. Niech grzeją obiekt, gotują dzieciom obiady, wynajął autokar... zobaczymy jak długo to pociągną skoro uważają że gmina nic na tym nie traci 00:19, 28.02.2020


PawelPawel

8 5

Likwidować i nie dokładać bo gmin nie stać na utrzymywanie takich szkół poniekąd z naszych podatków 16:38, 11.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RodzicRodzic

3 6

Mamy szkołę po sąsiedzku poniektórzy mieszkaja do 6 km od szkoły.
I co teraz mamy zmieniać szkołę, bo dzieci są nieważne jednym słowem dla wójta i niektórych radnych.
Ciekawe co by było jakby ktoś z okolic Swiniar był wójtem i by jemu zachciało się zmian(zamknac szkołę w Słubicach) czy obecny wójt byłby szczęśliwy gdyby miał swoje dzieci w Świniarach czy Piotrkowku.
Zastanówcie się zanim coś takiego zrobicie.

Aa @Mama jeżeli nie znawiem pani dzieci i pracowników proszę się nie wypowiadać 16:55, 11.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZamknacZamknac

8 5

Już dawno powinni się wziąć za te szkoły. Na 1 ucznia przypada tam 3 nauczycieli. Porażka 21:54, 11.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

sąsiadkasąsiadka

2 0

To tzw. indywidualne nauczanie. Kiedy w latach 80 był wyż demograficzny to można było sobie pozwolić na oddzielne szkoły. Jednak teraz? Szkoły te generują straty. Trzeba utrzymać budynek i nauczycieli. Jeśli jest autokar, który dowozi dzieci to w czym problem? Jamno też dojeżdża i nie ma z tym problemów. Dzieci lepiej rozwijają sie w grupach. 15:33, 25.02.2020


Marta SzutowskaMarta Szutowska

1 2

Szkola ,Ta szkola odgrywa bardzo wazna role w tym spoleczenstwie. Nauczyciele znaja wszystkich uczniow, czesto ich problemy rodzinne. Nie sa bierni,pomagaja,wspomagaja uczniow. Jest to bardzo personelne,zapewne dlatego rowniez ze jest to male srodowisko I w tym caly sekret. Nie osiagniemy tego samego w duzych szkolach,duzych klasach.
Ja pamietam ta szkole sprzed 20 lat ,byla inna....wtedy nic tam nie bylo...
Ale nigdy nie zapomne ciepla tej szkoly ( nawet jak nie bylo opalu) ciepla Pani Joli Sokolowskiej.Jak chcialam pic brala mnie na kolana w pokoju nauczycielskim I dawala swoja herbete.... byla mocna I slodka. Pamietam wszystko I cieplo sie robi na sercu jak o tym mysle. Zapewne nie tylko ja mam takie wspomnienia.
Wtedy nie mielismy nic ale mielismy siebie. Szkola nie byla wyposazona tak jak teraz, a mimo to byla wyjatkowa. Nasza.To jest tam najpiekniejsze.
Moglabym o tym pisac I pisac ale nie wiem czy ktos to zrozumie.Skoro tyle rak poszlo w gore podczas glosowania. Wiecie co....wstyd...wtsyd za bycie tak znieczulonym na potrzeby innych.
Tak,ta szkola jest pomnikiem. Pomnikiem sily, dazenia do celu, przyjazni.Symbolem ewolucji ....
Nie jestem numerem w szkole.Liczba uczniow.Nazywam sie Marta Szutowska. Takich Mart, Magd,Kasi ,Piotrow bylo i jest nas wiele...I niech w przyszlosci bedzie nas jeszcze wiecej. 21:08, 18.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Ja Ja

0 0

Wiadomo że to nauczyciele boją się o własne tyłki bo stracą pracę ale niestety. Macie tylko 12 km do slubic pomyślcie o dzieciach z sannik i okolic o której muszą wstawać bo zamknęli im szkole podstawową w sannikach i dojeżdżają do osmolina i autobusy mają o 7:20. Więc nie przesadzajmy panowie i panie.
Te szkoły już 10 lat temu powinny być zamknięte i tyle na ten temat powinno być powiedziane ? wójt na racje i tak zrobi swoje i nikt mu w tym nie zabroni. A po drugie to nie tylko wójta decyzja tylko całego starostwa powiatowego. 23:04, 03.03.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone