Zamknij
REKLAMA

Antyterroryści zatrzymali grupę przestępczą z powiatu płockiego.

14:57, 25.11.2019 | J.Z
Skomentuj foto.policja.pl
REKLAMA

Pięciu mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym aresztowali antyterroryści. To efekt pracy pracy policjantów ze stołecznego wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

To już kolejne zatrzymania w tej sprawie. We wrześniu 2018 zatrzymano 15 podejrzanych o udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która źródło dochodu uczyniła sobie z przemytu narkotyków. 

- Środki odurzające oraz substancje psychotropowe, które były przez nich sprowadzane głównie z Holandii, trafiały na warszawski rynek, ale rozprowadzane były także w powiecie wołomińskim i płockim. Osoby te były powiązane z grupami przestępczymi tzw.: „wołomińską”, „markowską” oraz odłamem grupy „szkatułowej” - informuje podinsp. Magdalena Bieniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. 

Śledztwo doprowadziło funkcjonariuszy do kolejnych podejrzanych, członków tzw. "grupy płockiej". Jak przyznają policjanci, to osoby im znane, wielokrotnie notowane i niebezpieczne. 

- We wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze wspierani przez policyjnych „antyterrorystów” zatrzymali pięć osób. Trzech mężczyzn wpadło na terenie województwa mazowieckiego, jeden na Śląsku, a kolejny w Toruniu. W miejscach ich zamieszkania zabezpieczono niewielką ilość narkotyków oraz pieniądze na poczet przyszłych kar - mówi Bieniak. 

Do prokuratury doprowadzono sześć osób - jeden z mężczyzn już wcześniej przebywał w areszcie. Z ustaleń śledczych wnika, że zatrzymani sprawcy mogli przemycić i wprowadzić do obrotu ponad 110 kilogramów marihuany, 2.000 tabletek ekstazy, oraz liczone w tysiącach porcje kokainy (6 kg) i amfetaminy (4 kg). Czarnorynkowa wartość tych narkotyków wynosi ponad 4 miliony złotych. 

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, przemytu i wprowadzaniu do obrotu narkotyków oraz posiadania broni. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani, grozi im wieloletnie więzienie. 

Policjanci podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczają kolejnych zatrzymań. 

źródło. portalpock.pl

(J.Z)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz