Zamknij

Wyjątkowa figura stanęła przy troszyńskim kościele. [zdjęcia]

14:43, 30.09.2019 | Jakub Ziółkowski
REKLAMA
Skomentuj

Parafia w Troszynie Polskim w tym tygodniu rozpocznie Misje Święte. To wyjątkowy czas, w którym parafianie przeżywają pewnego rodzaju rekolekcje. Z tą różnicą, że Misje Święte odbywają się w parafii co kilka lub kilkanaście lat. Troszyńska parafia przeżywała takie wydarzenie ostatni raz prawie 20 lat temu. Na tę okoliczność odnowiono misyjny Krzyż z wyjątkową figurą ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. 

Nowy Krzyż z figurą widać od razu po wejściu na teren kościoła. Wrażenie jest niesamowite. Niektórzy mówią, że troszyński kościół i plac przy nim zamienił się dzięki figurze w biblijną Golgotę - miejsce ukrzyżowania Jezusa.

Drewno na Krzyż przekazali właściciele tartaku w Ciechomicach - Pan Andrzej i Michał Bałdyga, a wykonaniem Krzyża zajął się Pan Stefan Radełkiewicz. Figurę wyrzeźbił rzeźbiarz z Sierpca - Pan Admund Szpanowski. Wyrzeźbione dzieło ufundowała Pani Teresa Jankowska-Szkopek.  Cokół i uchwyt wykonał Pan Wiesław Szkopek. Montażem Krzyża i figury zajęli się parafianie z Księdzem Proboszczem Stanisławem Pietkiewiczem i artystą, który stworzył rzeźbę.

zdjęcia: Edmund Szpanowski i Parafia Troszyn Polski

 

(Jakub Ziółkowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© terazgabin.pl | Prawa zastrzeżone