Zamknij
REKLAMA

Dzień Nauczyciela w gminie Gąbin.

11.05, 15.10.2022 . Aktualizacja: 11.10, 15.10.2022
Skomentuj fot. UMiG Gąbin
REKLAMA

14 października w szkołach i placówkach oświatowych na terenie Miasta i Gminy Gąbin odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej potocznie nazywanym Dniem Nauczyciela. W uroczystych obchodach ważnego dla społeczności szkolnych dniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak oraz Inspektor do spraw oświaty Magdalena Osipowicz-Kansy. 

Każdy uśmiech i dobre słowo wypowiedziane przez ucznia zostaje w pamięci nauczyciela na całe życie – mówił burmistrz Krzysztof Jadczak w czasie spotkana ze społecznością szkolną w Nowym Grabiu.

Praca wychowawcy to nie tylko nauka i przekazywanie wiedzy. To przede wszystkim zaangażowanie i kształtowanie światopoglądu młodego człowieka. Samorząd Miasta i Gminy Gąbin, doceniając znaczenie roli edukacji, w ciągu ponad 20 lat nie podjął decyzji o zamknięciu żadnej szkoły. Powstały za to nowe jednostki, jak żłobki samorządowe, szkoła muzyczna itd. Placówki te rozwijają się i cieszą dużym zainteresowaniem. Przyczyniają się także do rozwoju lokalnej społeczności.

Dziękując wszystkim pracownikom i całej społeczności szkolnej, burmistrz życzył dalszego rozwoju oraz kolejnych sukcesów na polu edukacji i wychowania, tak aby szkoła była nie tylko miejscem nauki, ale również swoistym centrum, integrującym lokalną społeczność i dającą warunki dla rozwoju młodych mieszkańców.

źródło: UMiG Gąbin

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%