Zamknij

Dożynki parafialne Czermno 2022 [zdjęcia]

23.05, 18.09.2022 .
Skomentuj fot. Jakub Ziółkowski
REKLAMA

18 września w Czermnie odbyły się dożynki parafialne. Tegoroczne dziękczynienie za zebrane plony rozpoczęło się w samo południe od Mszy Świętej w intencji rolników. Mszę Świętą sprawował Proboszcz miejscowej parafii Ksiądz Stanisław Pietkiewicz. Dalsza część uroczystości miała miejsce na terenie przy szkole podstawowej. 

Na wszystkich parafian i gości czekało wiele atrakcji. Były stoiska przygotowane przez koła gospodyń wiejskich, mieszkańców, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Rolników oraz Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Nie zabrakło dmuchanej zjeżdżalni, waty cukrowej i popcornu. Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się tradycyjna grochówka podawana z polowej kuchni oraz bigos. Pyszne ciasta rozchodziły się w mgnieniu oka. Organizatorem tegorocznych dożynek była Szkoła Podstawowa w Czermnie, Proboszcz parafii Czermno, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne oraz Rada Rodziców działająca przy miejscowej szkole. 

Na scenie pojawiło się kilka zespołów. Zebrani mogli podziwiać śpiew, taniec, muzykę i obrzędy dożynkowe. Chleb z rąk starostów dożynek Pani Beaty Rzepeckiej z Barcika i Pana Piotra Paradowskiego z Grabia Polskiego odebrał Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin. Podczas kilkugodzinnych występów na scenie pojawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czermnie, Koło Gospodyń Wiejskich Gąbinianki, Grzybowianki i Grzybowiacy oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Gąbińska. 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

SanniczankaSanniczanka

2 0

Szkoda, ze gąbiński zespół bierze część programu z Sannik, ale pani lubi być w centrum to będzie robić wszystko by wypłynąć, jako że w innych miejscach sie nie udało ( Kraków, Sanniki, Łódź). Tu trafiła na podatny grunt i stosuje swoje metody - przerost formy nad treścią z ogromnym podlizywaniem sie wszystkim, opisywaniem obszernym, co ma podnieść rangę zespołu. Życze zespołowi wszystkiego dobrego, mimo wszystko, a przede wszystkim tancerzy, bo dziadki obecnie i
nieestetycznie i kondycja nie ta. Pewnie wnuków mają, to niech przekażą pałeczkę. 23:35, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%