Zamknij

Wędkarsko i rodzinnie. Czyli piknik wędkarski w Zdworzu...

09.10, 07.09.2022 .
Skomentuj fot. terazgabin.pl
REKLAMA

3 września nad stawem w Zdworzu odbył się Rodzinny Piknik Wędkarski pn. "Nad stawem fajnie jest", którego organizatorami było Koło Wędkarskie nr 106 Polskiego Związku Wędkarskiego "ESOX" z Gąbina oraz Stowarzyszenie Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin. Głównym punktem pikniku oprócz wspólnej zabawy były zawody wędkarskie dla dzieci. O godzinie 8 rano w punkcie rejestracji stawiło się 50 dzieci wraz z całymi rodzinami. 

Połowy trwały do godziny 11. Młodzi zawodnicy łowili głównie Karasie, Płocie, Leszcze, Ukleje i Wzdręgi. Największe emocje rozpoczęły się w momencie ważenia i mierzenia zdobytych ryb. Komisja sędziowska z ogromną dokładnością zapisywała uzyskane wyniki. 

Po kontroli wyników komisja sędziowska udała się na naradę, a wszyscy uczestnicy rozpoczęli wędkarską biesiadę. Były pyszne potrawy z grilla serwowane przez członków Koła Wędkarskiego ESOX, dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, pokaz ratownictwa w wykonaniu OSP Gąbin oraz konkurs plastyczny o tematyce "Staw o zachodzie słońca". Na terenie pikniku swoje stoisko miał pszczelarz - Jacek Sobański, który z ogromnym zaangażowaniem opowiadał o swojej pasiece i znaczeniu pszczół w życiu człowieka. Podczas pikniku nie zabrakło też proekologicznych akcentów rozwijających wiedzę o ekosystemie stawu. 

O godzinie 13 przyszedł czas na podsumowanie imprezy. Na uczestników czekało wiele atrakcyjnych nagród. W zawodach wędkarskich nagrodami był wysokiej jakości sprzęt wędkarski. Uczestnicy konkursu plastycznego również mogli liczyć na upominki. Nagrody wręczali prezesi reprezentujący organizatorów - Rafał Lewandowski z ramienia Koła Wędkarskiego "ESOX" oraz Jakub Ziółkowski ze Stowarzyszenia Razem-dla Miasta i Gminy Gąbin  oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak, a także gospodarze miejsca - Kazimierz i Paweł Korpowscy, którzy z ogromną radością i satysfakcją co roku udostępniają swoją działkę na potrzeby organziacji pikniku. 

Najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się Jakub Mróz, który złowił ryby o łącznej wadze 4,580 kg. Na drugim miejscu uplasowała się Michalina Przyłucka z wagą 2,990 kg, a na trzecim Filip Chrząszczewski uzyskując wynik 2,270 kg. Najdłuższą rybę złowił Artur Kucharski. Był to Leszcz o długości 36,5 cm. Najmłodszą uczestniczką zawodów była Pola Wojtalewicz - 3 latka. 

[ZT]51774[/ZT]

Rodzinny Piknik Wędkarski "Nad stawem fajnie jest" został dofinansowany ze środków pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Aktywni Razem. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%