Zamknij

Iza ze Słubic jest poważnie chora. Potrzebuje naszej pomocy.

13:50, 26.11.2021 | .
Skomentuj fot. zrzutka.pl - archiwum prywatne
REKLAMA

Mieszkanka Słubic - Izabela Bogiel walczy z poważnym nowotworem piersi. Jest w trakcie specjalistycznego leczenia, które daje jej szansę na wyzdrowienie. Aby było ono kontynuowane potrzeba środków finansowych. Mąż Izabeli jest strażakiem w OSP Słubice. Wielekrotnie spieszył na ratunek mieszkańcom. Teraz sam w imieniu żony prosi o wsparcie. Nie zawiedźmy! Pomóżmy mieszkańcom sąsiedniej gminy. 

Iza jest mamą dwuletniego Antosia. W styczniu 2020 roku zdiagnozowano raka piersi potrójnie ujemnego z mutacją BRCA1 i od tamtego momentu zaczęła się walka z chorobą. Leczenie rozpoczęto w Centrum Onkologii w Warszawie. Pierwsza linia leczenia zawierała w sobie chemioterapię (Paklitaksel) w skojarzeniu z leczeniem immunologicznym (Atezolizumab, Ipatasertib), druga linia leczenia oparta była na przyjmowaniu Olaparibu - inhibitory PARP. Niestety przyjmowanie tego leku mimo jego skuteczności bardzo pogorszyło stan neutrocytów i musiała nastąpić zmiana leczenia. 

- Koleiną linią leczenia było przyjmowanie Kapecytabiny. Po kolejnej progresji została wprowadzona Doksorubicyna, na którą okazało się, że niestety mam uczulenie i zastosowano leczenie Karboplatyną. W lipcu 2021 r. nastąpiła zmiana miejsca leczenia na Szpital w Łodzi, gdzie zdecydowano o mastektomii z uwagi na gwałtowny wzrost guza piersi. Operacja miała miejsce 9 sierpnia, podczas której została usunięta pierś wraz z węzłami chłonnymi w dole pachowym. W krótce po operacji rozpoczęłam chemioterapię Docetakselem. - mówi Iza

 

W związku z wymiernym działaniem chemioterapii i narastających dolegliwości bólowych prawej ręki związanych z dalszą progresją choroby, zaczęto szukać pomocy w innych ośrodkach onkologicznych w Polsce. W ten sposób Iza trafiła do Kliniki w Krakowie gdzie zaproponowano chemioterapię z oczyszczaniem krwi - na chwilę obecną jest to jedyna szansa na powrót do zdrowia. 

- Mam dla kogo i po co żyć!!! Dlatego chce walczyć, ale w związku z długotrwałym dotychczasowym leczeniem potrzebuję wsparcia finansowego. Leczenie w Krakowie łączy się z przeorganizowaniem obecnego życia (także rodzinnego) i przeprowadzką do tego miasta na kilka miesięcy, co również wiąże się z kosztami. - dodaje Izabela

Zbiórkę internetową można wesprzeć tutaj: Aby móc żyć | zrzutka.pl. Organizatorzy zbiórki z góry dziękują za wszelkie wsparcie. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Wiktoria1234Wiktoria1234

0 1

Bardzo proszę podać swuj tel to pomogę animowy🙂❤️ 11:41, 27.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ŻyczliwaŻyczliwa

1 0

Z Iza można skontaktować się przez Messenger 23:10, 27.11.2021


0%